Doktori i njohur nga Austria, Rudolf Bruess, ka qenë i përkushtuar gjatë tërës jetëssë tij në zbulimin e ilaçit më të mirë natyral kundër kancerit.

Ai në fund ka arritur ta zbuloj një lëng të veçantë që sjell rezultate të mahnitshme, prej së cilit janë shëruar më shumë se 45,000 njerëz, transmeton Telegrafi.

Bruess thotë se njerëzit mund t’i mbijetojnë kancerit vetëm me ndihmën e proteinës, dhe për këtë ka zhvilluar një dietë për një periudhë 42-ditëshe, gjatë së cilës duhet të konsumoni vetëm çaj dhe lëng të veçantë nga perimet e ndryshme.

Përbërësi kryesor dhe më i veçantë i kësaj diete është panxhari. Doktori thotë se qelizat e kancerit do të vdesin, ndërsa njëkohësisht shëndeti i trupit do të përmirësohet.

Lëngu bëhet vetëm nga perimet organike: panxhari (55 për qind), karotat (20 për qind), rrënjë selino (20 për qind), patate (3 për qind), dhe rrepkë (2 për qind).

Vlen të ceket se panxhari është ilaç tradicional për leukeminë dhe sëmundje tjera të rënda, për shkak se përmban amino acidin betan, e që ka veti anti kanceroze.

Konsumimi i rregullt i kësaj pije, përveç kancerit, ndihmon edhe kundër sëmundjeve tjera si në zvogëlimin e kolesterolit deri në 40 për qind, e normalizon shtypjen e gjakut etj.

Gratë shtatzëna duhet ta konsumojnë këtë pije për shkak se ka përqindje të lartë të acidit folik, i cili parandalon shumë sëmundje tek të porsalindurit.

Veç këtyre, lëngu ndihmon edhe në shërimin e dhimbjeve të kokës, dhimbjeve të dhëmbit, dhimbjeve në eshtra etj. /Telegrafi/