LAJMI I FUNDIT:

Kjo është Miss Alabama, fitorja e saj shkaktoi shumë komente negative

Kjo është Miss Alabama, fitorja e saj shkaktoi shumë komente negative

Sara Milliken u shpall Miss Alabama në vitin 2024 dhe këtë vit kjo 23-vjeçare do të garojë me përfaqësuese të shteteve të tjera amerikane në garën National American Miss

Organizatorët theksojnë se synimi i këtij konkursi është rritja e vetëbesimit të femrave.

“Është një nder i madh të prezantohem si Miss juaj kombëtar amerikan, Miss Alabama 2024. Kjo është një ëndërr që kam pasur për tetë vitet e fundit. Nuk mund ta besoj që pata mundësinë ta jetoj”, ka shkruar ajo në profilin zyrtar të Miss Alabama në Instagram.


“Nuk e mendoja se ishte e mundur që një modele plus size nga një qytet kaq i vogël të fitonte, por punoja për të çdo ditë. Nuk kishte ditë që të mos ushtroja fjalimet e mia apo të prezantoja para jurisë”, shtoi ajo. Meqë ra fjala, Sara është një modele nga Atmore, Alabama, transmeton Telegrafi.

Sara kishte konkurruar në konkurs dy herë përpara se të merrte titullin. Ajo është gjithashtu një prezantuese e podkastit në Girls Gotta Glow, si dhe themeloi gjithashtu The Buddy System, që inkurajon njerëzit të kapërcejnë hendekun e brezave dhe të krijojnë miqësi pavarësisht nga mosha.

Pasi rrëmbeu kurorën Sara Milliken ka reaguar duke iu përgjigjur kështu kritikëve:

“Kam në plan të thyej stereotipet e konkurseve të bukurisë për të krijuar një rrugë për të gjitha gratë pavarësisht nga forma apo pesha e tyre”.

/Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Pse duhet të vendosni një monedhë në frigorifer sa herë largoheni nga shtëpia? Njerëzit u shokuan kur e mësuan arsyen

Pse duhet të vendosni një monedhë në frigorifer sa herë largoheni nga shtëpia? Njerëzit u shokuan kur e mësuan arsyen

A e dini se...
Ekspertja ndan një truk 'si ta pastroni banjën për 60 sekonda'

Ekspertja ndan një truk 'si ta pastroni banjën për 60 sekonda'

A e dini se...
Këto janë femrat të cilat kanë seksin më të mirë dhe orgazmën të shpejtë

Këto janë femrat të cilat kanë seksin më të mirë dhe orgazmën të shpejtë

Intimitet dhe Pasion
Shteti më i lirë për të jetuar: Një biletë për transportin publik kushton 3 centë, dreka 22 centë, ndërsa qiraja mujore 60 euro

Shteti më i lirë për të jetuar: Një biletë për transportin publik kushton 3 centë, dreka 22 centë, ndërsa qiraja mujore 60 euro

Çfarë të vizitosh
Pse duhet të vendosni folie alumini në dorezat e dyerve sa herë që largoheni nga banesa?

Pse duhet të vendosni folie alumini në dorezat e dyerve sa herë që largoheni nga banesa?

A e dini se...
Si mund ta përballojmë ndarjen nga një lidhje

Si mund ta përballojmë ndarjen nga një lidhje

Kalo në kategori