LAJMI I FUNDIT:

Kim Kardashian nuk mundi të mbyllte fustanin e Marilyn Monroe në Met Gala dhe u detyrua ta linte të hapur në të pasmet e saj

Kim Kardashian nuk mundi të mbyllte fustanin e Marilyn Monroe në Met Gala dhe u detyrua ta linte të hapur në të pasmet e saj

Kim Kardashian nuk ishte në gjendje të mbyllte fustanin ikonik të Marilyn Monroe që veshi në Met Gala të së hënës dhe u detyrua ta linte të hapur, duke mbuluar të pasmet me një shall të bardhë gëzofi.

Në një video nga “Ripley’s Believe It or Not!” – Muzeu ku huazoi fustanin, Kim shihet në panik teksa ekipi i saj lufton për të ngritur veshjen mbi të pasmet e saj.


Por, pavarësisht se nuk ishte në gjendje ta mbyllte plotësisht me zinxhir, Kim u lehtësua kur ata kuptuan se mund të lidhnin vetëm pjesën e pasme të fustanit dhe më pas të mbulonin pamjen me një shall të bardhë gëzofi, ngjashëm me atë që Marilyn njihej që vendoste.

“Oh Zoti im! Po, a mund ta përdorim atë lidhëse dhe ta lidhim dhe ta mbajmë hapur?”, Kim pyet kur sheh se fustani pothuajse i përshtatet, në një video të siguruar nga TMZ . “Lidhësja vjen me të, apo jo? Po sikur ta bënim këtë dhe pastaj të vendosnim një lesh sipër”.

Kim Kardashian shndërrohet në bionde dhe shfaqet me veshjen e Marilyn Monroe në "Met Gala 2022" - humbi mbi shtatë kilogramë për t'u përshtatur në fustanin e ikonës së filmit
Lexo po ashtu Kim Kardashian shndërrohet në bionde dhe shfaqet me veshjen e Marilyn Monroe në "Met Gala 2022" - humbi mbi shtatë kilogramë për t'u përshtatur në fustanin e ikonës së filmit

Kjo do të thotë se Kim veshi fustanin të zbërthyer ndërsa ecte në tapetin e kuq të Met Gala, përpara se të kthehej në një kopje të fustanit sapo të ishte brenda ambientit.

41-vjeçarja zbuloi se e detyroi veten të humbiste shtatë kilogramë në vetëm tre javë, në mënyrë që t’i përshtatej fustani.

Rihanna u nderua me një statujë mermeri të kopertinës së saj të fundit të “Vogue” në Met Gala
Lexo po ashtu Rihanna u nderua me një statujë mermeri të kopertinës së saj të fundit të “Vogue” në Met Gala

Fustani vezullues i Marilyn-it me rruaza është dizenjuar nga Jean Louis dhe është ekspozuar në “Ripley’s Believe It or Not!” Muzeu në Orlando, pasi e blenë atë nga Ankandi Julien për 4.81 milionë dollarë. /Telegrafi/