Rihanna mori nderin e jetës në Met Gala të këtij viti, teksa u përjetësua në një statujë mermeri në Muzeun Metropoitan të Artit të New York-ut.

34-vjeçarja nuk ishte në gjendje të merrte pjesë në ngjarjen e mbushur me yje të këtij viti, pasi ajo është shtatzënë me fëmijën e saj të parë me të dashurin ASAP Rocky.

Por krijuesja e hiteve sigurisht që nuk u harrua pasi u zbulua një statujë e saj e lartë, e kompletuar me barkun e rrumbullakosur.

Statuja u shfaq në një video të shpërndarë në llogarinë e “Vogue” në Instagram, e cila vjen pasi Rihanna zbukuroi kopertinën e numrit të këtij muaji.

Pamjet më të mira të grimit dhe flokëve në Met Gala 2022 Pamjet më të mira të grimit dhe flokëve në Met Gala 2022

Krahas videos, mbishkrimi lexonte: “Statuja e ‘Eirene (Personifikimi i Paqes)’ është zakonisht perëndesha e mermerit e profilit më të lartë në galeritë greko-romake të Muzeut. Por tani kemi Rihannan, direkt nga kopertina e ‘Vogue’ e këtij muaji”.

Rihanna gjithashtu ka shpërndarë videon në llogarinë e saj dhe ka shkruar ndër të tjera: “Pushtova Met në mermer! Çfarë ka më të praruar se kaq? Faleminderit Muzeut dhe ‘Vogue’ për këtë nderim historik”.

Policia gjejnë armë të shumta në shtëpinë e ASAP Rocky në Los Angeles disa ditë pas arrestimit të tij Policia gjejnë armë të shumta në shtëpinë e ASAP Rocky në Los Angeles disa ditë pas arrestimit të tij

Videoja e Rihannës mori miliona shikime dhe një përgjigje pozitive nga ndjekësit e saj.

View this post on Instagram

A post shared by Vogue (@voguemagazine)


Dizajneri britanik i modës Hayden Williams shkroi: “As nuk ishte e pranishme dhe ende pati një ndikim! Kjo është kaq e lezetshme”. /Telegrafi/