LAJMI I FUNDIT:

Pamjet më të mira të grimit dhe flokëve në Met Gala 2022

Pamjet më të mira të grimit dhe flokëve në Met Gala 2022

Në Met Gala 2022, gjithçka që shkëlqen është e praruar.

Në kremtimin e temës së këtij viti, “Në Amerikë: Një Antologji e Modës” (e dyta e ekspozitës dypjesëshe të Institutit të Kostumeve), të pranishmit dolën edhe një herë më të mirën e tyre, këtë herë duke përdorur një kod veshjeje elegance të praruar.

Natyrisht, madhështia shtrihej mbi qafë me bukurinë që e kalonte gamën nga e bukura e përjetshme në rrënjësisht transformuese.

Atmosfera e përgjithshme mbrëmjen e së hënës nuk mund të nënkuptojë asgjë përveç kaçurrelave të larta, grimit të mahnitshëm dhe më shumë skuqje se sa keni parë ndonjëherë në jetën tuaj.

Më poshtë ua sjellim pamjet me të mira:

Vanessa Hudgens

Megan Thee Stallion

Kris Jenner

Kendall Jenner

Kaia Gerber

Janelle Monae

Sophie Turner

Camila Mendes

Blake Lively

Gigi Hadid

Hoyeon Jung

Hailey Bieber

Tessa Thompson

Billie Eilish

Naomi Campbell

/Telegrafi/