Të hënën, Kim Kardashian vizitoi qytetin e Vatikanit me supermodelen Kate Moss dhe vajzën e saj 18-vjeçare, Lila Grace.

Gjithmonë e sigurt se ka një veshje për të kthyer kokën e të gjithëve, ylli 40-vjeçar i modës kishte veshur një fustan të bardhë me dantella, pa shpatulla, me prerje seksi në ije.

Veshja e saj u prit me kritika nga fansat dhe të tjerë, me shumë që pretenduan se Kim nuk kishte respekt për kodin e rreptë të veshjes së Vatikanit.

Foto: Instagram

Vatikani ndalon veshjet e shkurtra dhe pa mëngë, dy rregulla që Kardashian duket se i shkel.

Çfarë do të thoshte Papa për këtë veshje? Kim Kardashian shfaqet me fustan transparent gjatë vizitës së saj në Vatikan Çfarë do të thoshte Papa për këtë veshje? Kim Kardashian shfaqet me fustan transparent gjatë vizitës së saj në Vatikan

Por ylli i realitetit shkroi në Instagram dje (e enjte) për të siguruar fansat se ajo “i përmbahej kodit të veshjes dhe e mbuluar plotësisht ndërsa ishte brenda Bazilikës së Shën Pjetrit dhe Kishës Sistine”.

Foto: Instagram

Në respekt, Kardashian veshi një pallto të gjatë lëkure mbi fustanin e saj që shfaqte hiret e saj, ndërsa ishte brenda vendit të shenjtë.

Ndërsa Moss vendosi të mbante xhaketën e saj të satenit gjatë gjithë vizitës, Kardashian largoi pallton e saj sapo dolën në tarracën e Bazilikës.

Foto: Instagram

Është e qartë, ndërsa Kardashian nuk ka në plan të braktisë stilin e saj seksi, ajo është gjithashtu e përkushtuar të ndjekë rregullat./Telegrafi/

Foto: Instagram