Kim Kardashian foli për herë të parë për polemikën e veshjes së saj nga Marilyn Monroe.

40-vjeçarja u bë temë kryesore e tapetit të kuq të “Met Gala 2022” kur humbi gati shtatë kilogramë në mënyrë që të përshtatej me fustanin ikonik që Monroe veshi në vitin 1962 për t’i kënduar “Happy Birthday” presidentit të atëhershëm John F. Kenedi.

Ndërsa pati shumë debate nëse ylli duhej të ishte lejuar ta vishte apo jo – madje edhe stilisti Bob Mackie e dënoi vendimin – fansat e ikonës ishin në një të shqetësuar javën e kaluar kur dyshuan se ishte bërë dëm i vërtetë te veshja delikate.

Muzeu Ripley’s, i cili bleu fustanin në ankand për mbi 4.5 milionë dhe vazhdon ta shfaqë atë, lëshoi ​​një deklaratë të enjten e kaluar duke mohuar se fustani ishte dëmtuar gjatë daljes në “Met Gala” të Kardashian – dhe themeluesja e Skims u shfaq në emisionin “Today” të martën për t’iu drejtuar vet ‘problemit’.

Dizajneri i cili vizatoi skicën origjinale për fustanin e Marilyn Monroe kritikon vendimin për ta lënë Kim Kardashian ta veshë atë në Met Gala: Ishte një gabim i madh Dizajneri i cili vizatoi skicën origjinale për fustanin e Marilyn Monroe kritikon vendimin për ta lënë Kim Kardashian ta veshë atë në Met Gala: Ishte një gabim i madh

“Ne vazhdojmë të shohim gjëra të tilla si, ‘Fustani është i shkatërruar’… E gjithë kjo nuk është e vërtetë?”, pyeti Hoda Kotb.

“Jo,” u përgjigj Kardashian. “Ripley’s [dhe unë] kemi punuar së bashku kaq mirë, kishte mbajtës në doreza që ma vunë atë”.

Fustani ikonik i Marilyn Monroe thuhet se është dëmtuar nga Kim Kardashian pasi e veshi atë në Met Gala Fustani ikonik i Marilyn Monroe thuhet se është dëmtuar nga Kim Kardashian pasi e veshi atë në Met Gala

“Ishte një proces i tillë: Unë u paraqita në tapetin e kuq me një mantel dhe pantofla, dhe vesha fustanin në fund të tapetit, ngjita shkallët … Ndoshta e kisha veshur për tre ose katër minuta”, tha Kim.

“Unë e respektoj [Monroe], e kuptoj se sa shumë do të thotë kjo veshje për historinë amerikane. Dhe me temën [e Met Gala] amerikane, mendova, ‘Çfarë ka më amerikane se Marilyn Monroe t’i këndojë e lumtur Presidentit të Shteteve të Bashkuara?’”.

Kim Kardashian nuk mundi të mbyllte fustanin e Marilyn Monroe në Met Gala dhe u detyrua ta linte të hapur në të pasmet e saj Kim Kardashian nuk mundi të mbyllte fustanin e Marilyn Monroe në Met Gala dhe u detyrua ta linte të hapur në të pasmet e saj

Kardashian foli edhe për humbjen e saj të diskutueshme të peshës për këtë ngjarje, duke thënë: “Unë e shikoja atë si një rol. Dhe doja shumë ta vishja këtë fustan. Ishte vërtet e rëndësishme për mua”.

“Në fakt më mësoi shumë për stilin e jetës dhe shëndetin tim. Dhe që atëherë, vazhdova të haja vërtet shëndetshëm. Unë kam humbur mbi nëntë kilogram tani. Nuk po përpiqem të humbas peshë, por kam më shumë energji se kurrë. Kam hequr kaq shumë sheqer. Po haja shumë ushqime të pashëndetshme… Thjesht ndryshova plotësisht stilin tim të jetesës”. /Telegrafi/