LAJMI I FUNDIT:

Këto katër gjëra nga kuzhina janë zëvendësim i shkëlqyeshëm, nëse nuk keni detergjent rrobash

Këto katër gjëra nga kuzhina janë zëvendësim i shkëlqyeshëm, nëse nuk keni detergjent rrobash

Shishja bosh e detergjentit, ndërsa ju keni një mijë kilogramë rrobash të cilat patjetër duhet t’i lani bash sot

Reklama

Fatmirësisht, nuk do të detyroheni të shkoni vrap në dyqan, sepse ekzistojnë zëvendësues shumë të mirë, transmeton Telegrafi.

1. Uthulla

Thartira që përmban uthulla parandalon zhvillimin e baktereve dhe mykut dhe pikërisht pse ky produkt është ideal për larjen e rrobave. Ajo me sukses do t’i eliminojë njollat nga rrobat.

Uthulla në kutinë për shpëlarje në rrobalarës, do t’i shkatërrojë të gjitha aromat e këqija dhe do t’i bëjë më të buta rrobat. Vendosni disa pika uthull në zonën e ndotur dhe pastrojeni me një leckë. Nëse lani çarçafë, rroba më të rënda si p.sh. peshqirët, atëherë shtoni një filxhan uthull, në rastet e tjera vetëm gjysmë filxhani.

Uthulla eliminon aromat e pakëndshme dhe nëse doni t’i eliminoni ato, vendosni rrobat mbi vaskën në të cilën përzihet uji i nxehtë me uthull. Mund ta shtoni në rrobalarëse bashkë me pluhur dhe pak uthull për të hequr aromat.

2. Sodë buke

Është një alternativë e shkëlqyeshme për detergjentin e rrobave. Duhet vetëm pak për të pastruar rrobalarësen plot me rroba.

Gjithashtu mund të bëni një solucion me sodë buke, sapun dhe ujë të cilën mund ta përdorni në vend të pluhurit.

3. Detergjent për larje enësh

Edhe detergjenti i enëve mund të përdoret si një alternativë, nëse nuk keni ndonjë gjë tjetër, por mos e përdorni shumë pasi prodhon më shumë shkumë se detergjenti i rrobave.

Shtoni gjithashtu pak uthull shpëlarjeje për të hequr sapunin e tepërt dhe për të parandaluar acarimet e lëkurës. Gjithashtu mund të bëni pluhur nga 7 gota ujë dhe gjysmë gote detergjent.

4. Vodka

Dhe vodka mund të jetë shpëtimi juaj në këtë situatë nëse rrobat tuaja nuk janë të ndyra, por thjesht kanë nevojë për freskim.

Përzieni pak ujë dhe vodka dhe vendosni në një shishe llak, varni rrobat dhe spërkatni. Lëreni të thahen.

/Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Tri shenjat që tregojnë se partneri/ja është një tradhtar serialë

Tri shenjat që tregojnë se partneri/ja është një tradhtar serialë

Lifestyle
Nëse doni ta dini a do t’ju tradhtojë gruaja, shikojani gjoksin

Nëse doni ta dini a do t’ju tradhtojë gruaja, shikojani gjoksin

Lifestyle
Nuk është në testin për shofer: Kjo është një pyetje që edhe më të mirët e dështojnë - kush e ka përparësinë?

Nuk është në testin për shofer: Kjo është një pyetje që edhe më të mirët e dështojnë - kush e ka përparësinë?

Stil
Ja ku ndodhet shtëpia më e shtrenjtë në botë! Ka jetuar në të mbreti, e vjetër 190 vjet, kurse tani pronar është një ukrainas me ndikim

Ja ku ndodhet shtëpia më e shtrenjtë në botë! Ka jetuar në të mbreti, e vjetër 190 vjet, kurse tani pronar është një ukrainas me ndikim

Shtëpi të bukura
Ajo që shihni për herë të parë në një foto mund të zbulojë aspekte të fshehura të personalitetit tuaj

Ajo që shihni për herë të parë në një foto mund të zbulojë aspekte të fshehura të personalitetit tuaj

Lifestyle
Gjejeni cilës shenjë i përkisni në horoskopin kinez dhe çfarë tregon ajo për ju

Gjejeni cilës shenjë i përkisni në horoskopin kinez dhe çfarë tregon ajo për ju

Lifestyle
Kalo në kategori