LAJMI I FUNDIT:

Këto janë ‘veturat më të mira, tani të harruara’ gjermane – të cilat pushtuan kopertinat e revistave të automobilave gjatë viteve 2000

Këto janë ‘veturat më të mira, tani të harruara’ gjermane – të cilat pushtuan kopertinat e revistave të automobilave gjatë viteve 2000

Fillimi i viteve 2000 na dha shumë makina interesante nga Gjermania nga të cilat kompanitë prodhuese fituan para të mëdha.

Siç edhe dihet, ato përveç parave të mëdha, kanë bërë kompanitë e famshme, përcjell Telegrafi.

Gjithashtu, ato kanë “pushtuar” vazhdimisht edhe kopertinat e revistave të automobilave.


Ajo që i bënte këto makina të dëshirueshme nuk kishte të bënte gjithmonë me dimensionin e vetëm të performancës.

Ndonjëherë ishte një ngjyrë specifike e bojës, një detaj që kap karakterin e epokës së automobilave, apo edhe thjesht një pjesë e veçantë. /Telegrafi/

2000 Porsche 911 Millennium Edition
2002 BMW 330Ci Clubsport
2006 BMW 320SI
2003-2006 BMW E46 330i ZHP
2006 Audi B7 S4 25 Quattro
2002 Audi TT ALMS
2003-2005 Audi A3 Sportback 3.2 VR6 Quattro
2007 Volkswagen GTI dhe GLI Fahrenheit Edition
2003 Volkswagen GTI
2014 Volkswagen Beetle GSR

Në trend Auto

Më shumë
Vetura fiton fuqi të jashtëzakonshme nga motori V16 - 12 litra dhe 5000 kuaj/fuqi!

Vetura fiton fuqi të jashtëzakonshme nga motori V16 - 12 litra dhe 5000 kuaj/fuqi!

Auto
Sa karburant harxhon kondicioneri në qytet dhe në rrugë të gjata

Sa karburant harxhon kondicioneri në qytet dhe në rrugë të gjata

Auto
Sa rritet temperatura në automjete kur ekspozohen në rrezet e diellit?!

Sa rritet temperatura në automjete kur ekspozohen në rrezet e diellit?!

Auto
Subaru sapo ka nxjerrë nga prodhimi 'WRX më të shpejtë ndonjëherë'

Subaru sapo ka nxjerrë nga prodhimi 'WRX më të shpejtë ndonjëherë'

Auto
Kushton 2.3 milionë dollarë dhe ishte vetura e vetme me 2039 kuaj/fuqi - shikoni si e pëson në fillim të garës

Kushton 2.3 milionë dollarë dhe ishte vetura e vetme me 2039 kuaj/fuqi - shikoni si e pëson në fillim të garës

Auto
Sam Altman shihet duke drejtuar një makinë që mund të kushtojë 5 milionë dollarë

Sam Altman shihet duke drejtuar një makinë që mund të kushtojë 5 milionë dollarë

Auto
Kalo në kategori