Është fakt se të gjithë presim që të vijë një fundjavë të zgjatura, që të mund të pushojmë një ditë më shumë. Këtë vit do të kemi më shumë fundjava të zgjatura se sa vitin e kaluar, ose gjithsej 7, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Fundjava e parë e zgjatur kaloi në fillimin e Vitit të Ri, pasi 1 janari ishte ditë e diel dhe dita e lirë ishte zhvendosur për të hënën.

Fundjava e ardshme e zgjatur do të jetë gjatë në fund të kësaj jave, pasi të premten më 6 janar është ditë jopune për të gjithë qytetarët e Maqedonisë./Telegrafi/