LAJMI I FUNDIT:

Këta janë anëtarët e rinj të Komisionit Shtetëror të Maturës

Këta janë anëtarët e rinj të Komisionit Shtetëror të Maturës

Komisioni Shtetëror i Maturës (KShM), ka mbajtur sot mbledhjen e parë në përbërje të re, sipas vendimit të ministrit të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, bazuar në Ligjin për Maturën Shtetërore.

Reklama

Ky takim kishte karakter njoftues dhe është biseduar edhe për qasjen e re të Ministrisë së Arsimit në organizimin e Testit të Maturës për vitin 2018.

Përbërja e re e Komisionit është:

1. Fehmi Hysenaj – kryetar

2. Arben Dermaku – nënkryetar

3. Agim Berdyna – anëtar

4. Mustafë Kadriu – (anëtar pa të drejtë vote)

5. Arsim Ejupi (anëtar)

6. Ajka Alili (anëtare)

7. Besim Gollopeni (anëtar)

8. Lendita Pula (anëtare)

9. Majlinda Hoxha (anëtare)

10. Hilmi Ratkoceri (anëtar)

11. Musa Nikçi (anëtar)

12. Sahit Berisha (anëtar)

Ndërsa, sekretar i Komisionit Shtetëror të Maturës është vendosur të jetë Afrim Rrahmani. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Pamje me dron të ikjës së grupit terrorist serb nga Manastiri i Banjskës

Pamje me dron të ikjës së grupit terrorist serb nga Manastiri i Banjskës

Lajme
Vazhdojnë reagimet pas sulmit terrorist, Bugajski, Lajçakut: Ndaloni gjuhën e pakuptimtë, Beogradi e Moska po ju marrin për budallenj

Vazhdojnë reagimet pas sulmit terrorist, Bugajski, Lajçakut: Ndaloni gjuhën e pakuptimtë, Beogradi e Moska po ju marrin për budallenj

Lajme
Gashi: Në bazë të ligjeve të Kosovës, të arrestuarit për sulmin në veri mund të dënohen me burgim të përjetshëm

Gashi: Në bazë të ligjeve të Kosovës, të arrestuarit për sulmin në veri mund të dënohen me burgim të përjetshëm

Lajme
Kurti jep detaje të arsenalit të armëve të sekuestruara: Serbia duhet të mbahet përgjegjëse për sponsorizimin e terrorizmit

Kurti jep detaje të arsenalit të armëve të sekuestruara: Serbia duhet të mbahet përgjegjëse për sponsorizimin e terrorizmit

Siguri
Avokatët zbardhin dëshmitë e serbëve të arrestuar për sulmin terrorist

Avokatët zbardhin dëshmitë e serbëve të arrestuar për sulmin terrorist

Siguri
Mediumi boshnjak: Millan Radoiçiq ishte plagosur gjatë sulmit terrorist në veri të Kosovës

Mediumi boshnjak: Millan Radoiçiq ishte plagosur gjatë sulmit terrorist në veri të Kosovës

Lajme
Kalo në kategori