LAJMI I FUNDIT:

Keqpërdorimet me tendera: Arrestohet i dyshuari i tretë në Suharekë

Keqpërdorimet me tendera: Arrestohet i dyshuari i tretë në Suharekë
Foto ilustruese

Policia e Kosovës ka njoftuar se e ka arrestuar edhe një person të hënën, i cili dyshohet për dallavere në një tender që peshon dhjetëra mijëra euro.

Gjithsej, numri i të arrestuarve në këtë rast ka shkuar në tre. Më 22 gusht, Policia e Kosovës kishte arrestuar E.SH., drejtor i Shërbimeve Publike në Suharekë dhe B.K., zyrtar i Komunës së Suharekës, të cilët dyshohen se i kanë shkaktuar mbi 74 mijë euro dëm komunës përmes keqpërdorimit me tenderin e rrugës në Mushtisht.

Ndaj Shabanit dhe Kabashit, Gjykata Themelore në Prizren, ua ka caktuar të enjten e kaluar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej 30 ditësh (secilit veç e veç).


E, Policia sot njoftoi se i arrestuari i tretë është i dyshuari me inicialet B.S..

“I dyshuari në bashkëveprim me persona zyrtar të komunës së Suharekës dhe menaxherin e kontratës pas përpilimit të procesverbaleve dhe situacioneve fiktive si dhe raportit fiktiv për kryerën e punëve lidhur me ketë tender, kompania ka lëshuar faturat për realizim të punëve me çka edhe janë realizuar pagesat nga komuna e Suharekës, ku në realitet punët apo shtrimi i rrugëve sipas kontratës nuk është realizuar”, tha Policia.

I dyshuari është intervistuar në prezencë të avokatit mbrojtës, tha Policia.

Ndaj të dyshuarit, pas përfundimit te intervistimit me vendim të prokurorit kompetent, i  është shqiptuar masa e ndalimit prej 48 orësh./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kosova ka 1,586,659 banorë rezidentë

Kosova ka 1,586,659 banorë rezidentë

Lajme
Ky është qytetari që qëlloi më për së afërmi numrin e banorëve në Kosovë, shpërblehet me 10 mijë euro

Ky është qytetari që qëlloi më për së afërmi numrin e banorëve në Kosovë, shpërblehet me 10 mijë euro

Lajme
Pesë qytetet me numrin më të madh të banorëve në Kosovë

Pesë qytetet me numrin më të madh të banorëve në Kosovë

Lajme
A po plakemi? ASK publikon të dhënat për moshën e popullsisë - rënie e banorëve nga 0-15 vjet

A po plakemi? ASK publikon të dhënat për moshën e popullsisë - rënie e banorëve nga 0-15 vjet

Lajme
Ngjarja e rëndë në Tropojë, një i vrarë dhe dy të plagosur, arrestohen pesë persona

Ngjarja e rëndë në Tropojë, një i vrarë dhe dy të plagosur, arrestohen pesë persona

Lajme
I arratisuri Faton Hajrizi shfaqet sërish në TikTok, ka një mesazh për ministrin Sveçla

I arratisuri Faton Hajrizi shfaqet sërish në TikTok, ka një mesazh për ministrin Sveçla

Lajme
Kalo në kategori