LAJMI I FUNDIT:

KEK jep detaje, i sulmuari është zyrtarë i ndërmarrjes ‘Kosova Thëngjilli’

KEK jep detaje, i sulmuari është zyrtarë i ndërmarrjes ‘Kosova Thëngjilli’
Foto: Ilustrim

Korporata Energjetike e Kosovës ka njoftuar se mbrëmë është sulmuar një zyrtarë i ndërmarrjes “Kosova Thëngjilli” që merret me shitjen e thëngjillit që operon në hyrje të termocentralit “Kosova A”.

Reklama

Në lidhje me këtë ngjarje janë lajmëruar organet e rendit të cilët kanë arritur në vendin e ngjarjes dhe janë duke u marrë me rastin, prandaj, ky sulm nuk kishte të bëjë me termocentralin “Kosova A” apo me punëtorë të KEK-ut.

Ndërkohë sipas policisë, dy persona të maskuar dhe nën kërcënim të armëve i kanë grabitur para të gatshme, dy telefona mobil dhe dy kartela të bankës një personi në Obiliq.

Dy persona të armatosur plaçkitin termocentralin "Kosova A" - marrin 600 euro
Lexo po ashtu Dy persona të armatosur plaçkitin termocentralin "Kosova A" - marrin 600 euro

Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Rasti është duke u hetuar nga njësitet kompetente policore. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Lajme
Rama tregon pse tha që KFOR-i duhet të marrë në kontroll veriun e Kosovës, reagimet i quan qesharake

Rama tregon pse tha që KFOR-i duhet të marrë në kontroll veriun e Kosovës, reagimet i quan qesharake

Lajme
Gjermania: Irrituese kur Vuçiq i deklaron fajtorët viktima

Gjermania: Irrituese kur Vuçiq i deklaron fajtorët viktima

Lajme
Arrestohet një serb i dyshuar për krime lufte, mori pjesë në vrasjen e tre shqiptarëve në Prizren

Arrestohet një serb i dyshuar për krime lufte, mori pjesë në vrasjen e tre shqiptarëve në Prizren

Drejtësi
Babai i Triumf Rizës: Enver Sekiraqa është vrasësi, jo ai që po rri në burg

Babai i Triumf Rizës: Enver Sekiraqa është vrasësi, jo ai që po rri në burg

Drejtësi
Automjete, argjend, motorë, anije, 7 DVR, dronë – Gjithçka u sekuestrua gjatë aksionit policor në veri

Automjete, argjend, motorë, anije, 7 DVR, dronë – Gjithçka u sekuestrua gjatë aksionit policor në veri

Lajme
Kalo në kategori