Katër persona u plagosën të dielën pasi një shpërthim në një kompleks apartamentesh në zonën e Atlantas shkatërroi disa kate të një ndërtese, thanë zyrtarët e zjarrit.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Departamenti i Shpëtimit të Zjarrit të Qarkut DeKalb përfundoi kërkimin dhe evakuimin e ndërtesës dhe konfirmoi se askush nuk është bllokuar, tha departamenti në një deklaratë në Facebook të dielën mbrëma.

Kompleksi i apartamenteve është në zonën Perimetrike të Dunwoody, vetëm në veri të Atlantas.

Thirrjet për shpërthimin erdhën në 1:24 pasdite, tha Policia Dunwoody në Twitter.

“Shkaku i këtij incidenti është nën hetim”, tha Departamenti i Shpëtimit të Zjarrit të Qarkut DeKalb.

Zyrtarët nuk e kanë përcaktuar shkakun e shpërthimit, por agjenti i qirasë së ndërtesës raportoi një erë të fortë gazi rreth një orë para se të vinin telefonatat e shpërthimit. /Telegrafi/