LAJMI I FUNDIT:

Katër numrat që nëse i telefononi mund t’jua shpëtojnë jetën

Katër numrat që nëse i telefononi mund t’jua shpëtojnë jetën

Janë disa numra të telefonit të cilët në shumë raste mund t’jua shpëtojnë jetën.

Reklama

Këta numra duhet t’i mbajë në mendje secili në vendin ku jeton dhe t’i kontaktoni në rastin e fatkeqësive dhe problemeve të ndryshme, shkruan Telegrafi.

1. Numri 192 Nëse keni aksident në komunikacion, atëherë ju patjetër duhet ta mbani në mend numrin e Policisë i cili është 192.

2. Numri 193 Në rastet kur keni vatra të zjarreve dhe jeta dhe pronat tuaja po rrezikohen atëherë ju duhet të telefononi numrin e zjarrfikësve 193.

3. Numri 194 Patjetër duhet të dini edhe numrin e ndihmës së shpejtë i cili është 194, pasi që duke telefonuar këtë numër ju mund t’i shpëtoni jetën dikujt, kur është në gjendje të keqe shëndetësore dhe ka nevojë për ndihmën e mjekut.

4. Numri 112 Për raste emergjente apo kur ka fatkeqësi natyrore, vërshime, shembje të ortekëve të borës etj., duhet të thirreni në numrin e telefoni 112 dhe të kërkoni ndihmë. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
A e dini se larja e enëve të yndyrshme me ujë të nxehtë është e gabuar?

A e dini se larja e enëve të yndyrshme me ujë të nxehtë është e gabuar?

Bëje vet
Truku më i mirë për të “ringjallur” një xhaketë të vjetër lëkure: Ja me çfarë ta lyeni

Truku më i mirë për të “ringjallur” një xhaketë të vjetër lëkure: Ja me çfarë ta lyeni

Bëje vet
Shtëpia me kate në parcelë të ngushtë (Plani detaj)

Shtëpia me kate në parcelë të ngushtë (Plani detaj)

Dizajn dhe Arkitekturë
Në fillim janë të këndshëm dhe të ëmbël, por më vonë tregojnë 'fytyrën e vërtetë' -  kujdes nga meshkujt e lindur në këto katër shenja

Në fillim janë të këndshëm dhe të ëmbël, por më vonë tregojnë 'fytyrën e vërtetë' - kujdes nga meshkujt e lindur në këto katër shenja

Astrologji
Mbi 660 mijë njerëz janë të emocionuar me këtë truk: Mund të lani enët e yndyrshme dhe të shkrumbuara pa ujë

Mbi 660 mijë njerëz janë të emocionuar me këtë truk: Mund të lani enët e yndyrshme dhe të shkrumbuara pa ujë

Këshilla dhe ide
Këto janë shenjat që tregojnë se ka përjetuar orgazmën

Këto janë shenjat që tregojnë se ka përjetuar orgazmën

Intimitet dhe Pasion
Kalo në kategori