LAJMI I FUNDIT:

Katër ide për ngjyrosje: hit ngjyrash për mure në vitin 2017

Katër ide për ngjyrosje: hit ngjyrash për mure në vitin 2017

Natyrisht që, para së gjithash, do të dëshironit që shtëpia juaj të jetë e shndritshme me nuancat më të këndshme, mirëpo ekziston mënyra që t’i unifikoni shijen tuaj me këshillat e ekspertëve.

Po ju japim katër propozime të shkëlqyeshme nga të cilat do të gjeni edhe inspirimin edhe nxitje për fantazi, si edhe për zgjidhjen e çështjes: si ta ngjyros shtëpinë (banesën)?


Këshilla më e rëndësishme është: kombinoni ngjyrat që i doni në nuancën trend në mënyrë të re! – transmeton Telegrafi.

E hirta mbetet në trend, por shmangni kombinimet tashmë të zakonshme me mobiliet bardhë e zi. Provoni variantin e tavolinës fshatare.

Kontrastet janë në modë, zgjidhni shirita të bardhë për mure të errëta, tavolinën e kuzhinës nga druri i ricikluar, karrige plastike të tejdukshme!

Tonet terakote janë më afër nuancave të verërave sesa okër e portokalltë. Mirëpo, asgjë nuk do t’ju pengojë që të gjitha këto nuanca të gjenden në të njëjtin enterier.

E kaltra dominon në pistat e modës, por edhe në enterier. Zgjidhni variantet e errëta të variantit të marinës dhe nuk do të gaboni.

Hit është edhe zgjidhja e mureve dyngjyrëshe. Për trapezari zgjidhni ngjyrë vanilje të verdhë, për dhomën e bebes rozë dhe të bardhë.

Në fund, ngjyra e preferuar e gjelbër edhe këtë vit është numër 1. Fjala është për nuancën e brendshme zen, e cila qetëson, ftoh dhe freskon. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

A e dini se...
Gjëja e parë që shihni në foto zbulon të vërtetën për ju: Deri tani testi më i saktë i personalitetit

Gjëja e parë që shihni në foto zbulon të vërtetën për ju: Deri tani testi më i saktë i personalitetit

Lifestyle
Test psikologjik i Frojdit që ta njihni më mirë veten: Zbuloni brendinë e shpirtit tuaj!

Test psikologjik i Frojdit që ta njihni më mirë veten: Zbuloni brendinë e shpirtit tuaj!

Këshillë javore
Si t’i digjni 1,000 kalori për një orë pa pasur nevojë të shkoni në palestër

Si t’i digjni 1,000 kalori për një orë pa pasur nevojë të shkoni në palestër

Aktivitete sportive
Menaxhoni peshën dhe luftoni infeksionet duke përdorur proteina dhe vitamina

Menaxhoni peshën dhe luftoni infeksionet duke përdorur proteina dhe vitamina

Stil
Burri hasi në një gur varri me një kod QR - kur e skanoi nuk mund ta imagjinonte se çfarë pa

Burri hasi në një gur varri me një kod QR - kur e skanoi nuk mund ta imagjinonte se çfarë pa

A e dini se...
Kalo në kategori