Jetmir Goqi është shpallur kampion në IFBB Elite Pro dhe është kualifikuar në Kampionatin Botëror në këtë kategori.

Bodibilderi nga Kosova është mashkulli i vetëm shqiptar që garon në këtë nivel.

Në profilin e Jetmirit në InstaStory janë publikuar disa video, në të cilat ai shfaqet rutina e pozimit të tij.

Ndërkaq edhe rivalit e sportistit tonë kanë publikuar pamje nga ky eveniment. /Telegrafi/