LAJMI I FUNDIT:

A jeni vërtet një njeri i ndershëm? Simboli i parë që shihni në këtë ilustrim zbulon të vërtetën

A jeni vërtet një njeri i ndershëm? Simboli i parë që shihni në këtë ilustrim zbulon të vërtetën

Ndonjëherë është e vështirë të pranojmë se ndershmëria nuk është gjithmonë “ana jonë e fortë”

Çdo njeri përpiqet të prezantohet në dritën më të mirë para njerëzve që e rrethojnë. Por, në të njëjtën kohë, secili prej nesh e di se cilësitë që kemi nuk janë gjithmonë ato me të cilat do të krenohemi.

Nëse do të pyesnit prindërit, vëllezërit, motrat, të dashurit, kolegët e punës apo miqtë nëse ata “luanin” me ndershmëri dhe drejtësi në çdo situatë, me siguri do të merrnit një përgjigje pozitive.


Por nëse do t’u tregonit atyre këtë iluzion optik dhe do t’i pyesnit se cilin simbol panë më parë, do të merrnit një përgjigje që ndoshta do t’i befasonte atë dhe ju.

Për të kuptuar nëse ndershmëria është “ana juaj e fortë”, shikoni ilustrimin në fillim të tekstit dhe mbani mend atë që keni parë së pari – një pikëpyetje e madhe apo një profil.

Pikërisht pas atij simboli është përgjigja nëse jeni gjithmonë të sinqertë apo ndonjëherë dini të jeni të “veshur”, transmeton Telegrafi.

Nëse keni parë profilin e parë…

Ndershmëria është superfuqia juaj dhe ju jeni gjithashtu dikush që gjithmonë do t’i ndihmoni të tjerët. Njerëzit ju shohin si një person të besueshëm që ka standarde të larta morale.

Edhe pse ju jeni mishërimi i ndershmërisë, ka shumë njerëz në mjedisin tuaj që kanë zgjedhur stile të ndryshme jetese, por për hir të përfitimit personal, ju trajtojnë në mënyrë hipokrite dhe dyfish. Kushtojini vëmendje kujt i jepni kohën, këshillat dhe energjinë tuaj të mirë. Njerëzit, pa fajin e tyre, ju kanë zhgënjyer shumë herë më parë – ua mohoni mundësinë për të vazhduar ta bëjnë këtë.

Të fuqishëm, inteligjentë dhe të ndjeshëm emocionalisht? Kafsha të cilën e shihni së pari zbulon se si ju shohin të tjerët
Lexo po ashtu Të fuqishëm, inteligjentë dhe të ndjeshëm emocionalisht? Kafsha të cilën e shihni së pari zbulon se si ju shohin të tjerët

Nëse së pari shihni një pikëpyetje…

Jeni ambicioz nga natyra, keni qëllime të përcaktuara qartë dhe përpiqeni t’i arrini ato. Nëse në atë rrugëtim ka ndonjë pengesë që mund ta anashkaloni për ta arritur më shpejt qëllimin, nuk do të hezitoni ta bëni, edhe pse jeni të vetëdijshëm se nuk është e drejtë dhe e ndershme. Por ju jeni gjithashtu të vetëdijshëm se njerëzit e tjerë nuk janë gjithmonë të drejtë dhe se shumë prej tyre kanë marrë rrugë të shkurtra për të marrë atë që duan.

Kur e gjeni veten në një situatë që ju tundon të merrni diçka “me rrugë të shkurtë”, do të pajtoheni, por më vonë do të pyesni për një kohë të gjatë nëse ju nevojitej në jetën tuaj. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Për trup të përsosur ju duhet vetëm seksi i mirë: Specialistët e fitnesit zbulojnë 5 top-poza!

Për trup të përsosur ju duhet vetëm seksi i mirë: Specialistët e fitnesit zbulojnë 5 top-poza!

Intimitet dhe Pasion
Këto janë femrat të cilat kanë seksin më të mirë dhe orgazmën të shpejtë

Këto janë femrat të cilat kanë seksin më të mirë dhe orgazmën të shpejtë

Intimitet dhe Pasion
Pse duhet të vendosni një monedhë në frigorifer sa herë largoheni nga shtëpia? Njerëzit u shokuan kur e mësuan arsyen

Pse duhet të vendosni një monedhë në frigorifer sa herë largoheni nga shtëpia? Njerëzit u shokuan kur e mësuan arsyen

A e dini se...
Këto tri shenja të horoskopit mund të kenë probleme me paratë në muajt e ardhshëm

Këto tri shenja të horoskopit mund të kenë probleme me paratë në muajt e ardhshëm

Astrologji
Shteti më i lirë për të jetuar: Një biletë për transportin publik kushton 3 centë, dreka 22 centë, ndërsa qiraja mujore 60 euro

Shteti më i lirë për të jetuar: Një biletë për transportin publik kushton 3 centë, dreka 22 centë, ndërsa qiraja mujore 60 euro

Çfarë të vizitosh
Një teknikë për orgazma të shumëfishta që pakkush e di: Gjithmonë do të dëshironi më shumë, më shumë, dhe më shumë...

Një teknikë për orgazma të shumëfishta që pakkush e di: Gjithmonë do të dëshironi më shumë, më shumë, dhe më shumë...

Intimitet dhe Pasion
Kalo në kategori