LAJMI I FUNDIT:

Komunat që kishin persona më shumë të shëruar nga COVID-19, gjatë ditës së mërkurë

Komunat që kishin persona më shumë të shëruar nga COVID-19, gjatë ditës së mërkurë
Statistika për të prekurit e përgjithshëm me COVID-19 në datën 6 maj

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se 43 persona kanë rezultuar të shëruar gjatë ditës së sotme në Kosovë, ndërsa vetëm 4 është numri i të infektuarve me COVID-19.

Reklama

RTV Dukagjini në bazë të të dhënave nga terreni raporton se nga këta 43 të shëruar 11 janë nga Malisheva, 10 nga Shtimja e 9 nga Ferizaji.

Katër pacientë për sot rezultojnë të shëruar edhe nga Komuna e Mitrovicës së Veriut, përcjell Telegrafi.

Sonte edhe dy rastet e  fundit me COVID-19 nga Podujeva kanë rezultuar të shëruar duke bërë që kjo komunë të fitojë betejën me COVID-19 duke mos pasur asnjë banorë të prekur nga ky virus.

Nga dy pacientë kanë rezultuar të shëruar edhe nga Gjilani e Suhareka.

Peja dhe Rahoveci dhe Zveçani sot kanë regjistruar nga një pacientë të shëruar plotësisht nga coronavirusi.

Kujtojmë numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 533 raste, raste aktive me coronavirus kanë mbetur 301 ndërsa 26 persona kanë humbur jetën si pasojë e infeksionit nga COVID-19./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti për The Guardian: Deklarata e Blinkenit ishte e padrejtë, e gabuar dhe shumë naive

Kurti për The Guardian: Deklarata e Blinkenit ishte e padrejtë, e gabuar dhe shumë naive

Politikë
Spahiu: Çdo minut që Kosova nuk e largon Albinin, largohet me vite nga Perëndimi

Spahiu: Çdo minut që Kosova nuk e largon Albinin, largohet me vite nga Perëndimi

Lajme
Presidenti kroat komenton zhvillimet në veri: Serbia duhet ta kuptojë se Kosova është e pavarur

Presidenti kroat komenton zhvillimet në veri: Serbia duhet ta kuptojë se Kosova është e pavarur

Politikë
Kurti: Republikën e Kosovës nuk do t'ia dorëzoj milicisë fashiste

Kurti: Republikën e Kosovës nuk do t'ia dorëzoj milicisë fashiste

Lajme
Politologu austriak, Bieber: Përmes nëntokës kriminale dhe strukturave të sigurisë Vuçiq kontrollon plotësisht veriun e Kosovës

Politologu austriak, Bieber: Përmes nëntokës kriminale dhe strukturave të sigurisë Vuçiq kontrollon plotësisht veriun e Kosovës

Lajme
Musliu: Shoferi i Igor Simiqit ishte protestuesi i dhunshëm që qëllonte me shkop policor ushtarët e KFOR-it

Musliu: Shoferi i Igor Simiqit ishte protestuesi i dhunshëm që qëllonte me shkop policor ushtarët e KFOR-it

Siguri
Kalo në kategori