LAJMI I FUNDIT:

Vajza e Donald Trump magjepset me bukuritë e bregdetit shqiptar

Vajza e Donald Trump magjepset me bukuritë e bregdetit shqiptar

Pak ditë më parë e veshur me një fustan me lule dhe një kapele kashte në dorë, krah bashkëshortit të saj, Ivanka Tramp do të zbarkonte nga jahti për të nisur pushimet në bregdetin e Sarandës.

Vajza e ish-presidentit amerikan Donald Trump zgjodhi një prej perlave të bregdetit për të kaluar pushimet, ishujt e Ksamilit.

Bukuritë e Ksamilit dhe të rivierës, Ivanka i ka ndarë me 7.5 milionë ndjekësit e saj në rrjetin social Instagram, duke shërbyer si reklama më e mirë për Shqipërinë.


Kjo nuk është hera e parë që Ivanka viziton Shqipërinë. Në vitin 2021 e shoqëruar sërish nga bashkëshorti ajo ishte në jug të vendit, ku ndër të tjera vizitoi edhe Butrintin.

Turit të saj përgjatë bregdetit shqiptar s’i kanë shpëtuar edhe plazhet e mrekullueshme të Jalës, Karaburunit, Sazanit dhe Kepi i Rodonit.

Ivanka nuk është pjesëtarja e vetme e familjes Trump që shijon bukuritë shqiptare. Vetëm pak ditë më parë e motra e saj Tiffany Trump ishte po ashtu në Shqipëri, ku dhe vizitoi Tiranën.

Ajo u pa në restorantin e njohur në Tiranë, “Padam” përkrah bashkëshortit të saj. Këtë sezon turistik, bregdeti shqiptar është kthyer në destinacionin e preferuar të shumë personazheve të njohur botëror.

Në fillim të këtij muaji, Jack Ma një nga biznesmenët më të mëdhenj të botës, themeluesi i grupit Alibaba vizitoi për disa ditë Tiranën.

Ndërkohë edhe këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa është rikthyer në shtëpinë e saj sikundër thotë në rrjetet sociale, teksa ka postuar një foto nga plazhet e bukura të jugut.

View this post on Instagram

A post shared by Ivanka Trump (@ivankatrump)

Në trend Lajme

Më shumë
Kolapsi me internet, preket edhe Kosova

Kolapsi me internet, preket edhe Kosova

Lajme
Djegia e veturave në lagjen “Marigona Rezidence”, policia jep detaje

Djegia e veturave në lagjen “Marigona Rezidence”, policia jep detaje

Kronika e Zezë
Ikjet e Faton Hajrizit, fajin ia linte shtetit për mos risocializimin e tij  – çfarë thoshte ai për Telegrafin kur vuante dënimin në Burgun e Sigurisë së Lartë?

Ikjet e Faton Hajrizit, fajin ia linte shtetit për mos risocializimin e tij – çfarë thoshte ai për Telegrafin kur vuante dënimin në Burgun e Sigurisë së Lartë?

Elfije Boletini
Digjen dy vetura në lagjen

Digjen dy vetura në lagjen "Marigona Rezidence"

Kronika e Zezë
Problemi global i sigurisë kibernetike prek edhe KESCO-n

Problemi global i sigurisë kibernetike prek edhe KESCO-n

Lajme
Drogë, armë, vetura dhe para - policia jep detaje nga aksioni kundër fajdes në Prishtinë ku u arrestuan katër persona

Drogë, armë, vetura dhe para - policia jep detaje nga aksioni kundër fajdes në Prishtinë ku u arrestuan katër persona

Lajme
Kalo në kategori