LAJMI I FUNDIT:

Ishte një nga sulmet më famëkeqe të krokodilit në historinë australiane – dhe tani janë zbuluar për herë të parë disa pamje të jashtëzakonshme

Ishte një nga sulmet më famëkeqe të krokodilit në historinë australiane – dhe tani janë zbuluar për herë të parë disa pamje të jashtëzakonshme

Ishte një nga sulmet më famëkeqe të krokodilit në historinë australiane – dhe tani janë zbuluar për herë të parë disa pamje të jashtëzakonshme të incidentit të tmerrshëm.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ishte ora 4 e mëngjesit në tetor të vitit 2004 kur Andrew Kerr, 34 vjeç, u tërhoq nga tenda e tij në një vend të largët të kampit në Cape York nga një krokodil 4.2 metra.

Por më pas burri i dëmtuar dhe i plagosur rëndë u shpëtua në mënyrë dramatike nga gjyshja 61-vjeçare, Alicia Sorohan, e cila doli nga çadra tjetër dhe u hodh mbi kokën e krijesës për ta shpëtuar.

Zonja Sorohan u shpëtua nga djali i saj Jason, i cili vrau bishën e madhe me katër të shtëna në kokë.

Dhe Daily Mail Australia tani pretendon se ka shfaqur pamjet ekskluzive të pasojave të sulmit të tmerrshëm në veriun e largët të Queensland. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Botë
Moska publikon intervistën me admiralin

Moska publikon intervistën me admiralin "e vdekur"

Botë
Daçiq deklaroi se Radoiçiq nuk ishte në pamjet e publikuara nga Manastiri i Banjskës, por Vuçiq para 6 muajve e pranonte se ai qëndron prapa personave të maskuar në veri të Kosovës

Daçiq deklaroi se Radoiçiq nuk ishte në pamjet e publikuara nga Manastiri i Banjskës, por Vuçiq para 6 muajve e pranonte se ai qëndron prapa personave të maskuar në veri të Kosovës

Serbia
Mercenarët e Wagnerit kthehen në lindje të Ukrainës

Mercenarët e Wagnerit kthehen në lindje të Ukrainës

Evropa
Industria farmaceutike për ndalimin e

Industria farmaceutike për ndalimin e "kimikateve të përjetshme": Së shpejti nuk do të ketë ilaçe

Evropa
Qeveria gjermane miraton një plan shumë miliardë eurosh - pritet të përfitojnë fëmijët dhe familjet e tyre

Qeveria gjermane miraton një plan shumë miliardë eurosh - pritet të përfitojnë fëmijët dhe familjet e tyre

Evropa
Kalo në kategori