LAJMI I FUNDIT:

“Isha shumë i zemëruar me të” – Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” – Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Duke folur në një intervistë ekskluzive për Star+, Lionel Messi ka hapur episodin e çuditshëm me Robert Lewandowski që ndodhi në Kupën e Botës vitin e kaluar.

Për kujtesë, të dy u përballën në fazën e grupeve në Katar. Në një moment të ndeshjes, Leo tentoi të driblonte polakun, por u ndal nga ky i fundit në mënyrë të palejuar.

Lewandowski u përpoq të kërkonte falje duke i ofruar dorën për një shtrëngim duarsh, por argjentinasi e injoroi atë, duke e lënë të varur sulmuesin e Barçës.

Një vit pas incidentit, Leo shpjegoi: “Deklaratat e Lewandowski më shqetësonin sepse kur fitova Topin e Artë thashë atë që ndjeja vërtet, por që ai të fliste në këtë mënyrë më shqetësoi”.

Duke mbajtur një fjalim pasi fitoi të shtatin Top të Artë në vitin 2021 dhe Leo e pranoi se Leëa e meritonte çmimin për vitin 2020 që u anulua për shkak të pandemisë COVID. Sulmuesi i atëhershëm i Bayern Munich i quajti fjalët e Messit ‘boshe’.

“Unë e injorova atë gjatë lojës sepse isha i zemëruar dhe mendova se ai nuk duhej të thoshte atë që tha. Isha shumë i zemëruar. Po, po dribloja qëllimisht sepse ishte ai. Por pas ndeshjes ne biseduam dhe ramë dakord që ishte një keqkuptim”, tregon Messi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

Ligue 1
Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Ndërkombëtare
Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Ndërkombëtare
Tensione dhe tre kartonë të kuq, goli i Okafor i jep tri pikë Milanit në ndeshjen dramatike ndaj Lazios

Tensione dhe tre kartonë të kuq, goli i Okafor i jep tri pikë Milanit në ndeshjen dramatike ndaj Lazios

Serie A
Klopp largon nga ekipi top yllin për ndeshjet në Ligën e Evropës dhe e zëvendëson atë me një portier

Klopp largon nga ekipi top yllin për ndeshjet në Ligën e Evropës dhe e zëvendëson atë me një portier

Premier League
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Kalo në kategori