LAJMI I FUNDIT:

Ish-legjenda e Man United kërkon që Bruno Fernandesit t’i hiqet shiriti i kapitenit pas paraqitjes ndaj Man Cityt

Ish-legjenda e Man United kërkon që Bruno Fernandesit t’i hiqet shiriti i kapitenit pas paraqitjes ndaj Man Cityt

Ish-legjenda e Manchester United, Roy Keane ka këmbëngulur që Bruno Fernandes duhet t’i hiqet shiriti i kapitenit pas humbjes në derbi ndaj Mnachester Cityt.

Haaland shënoi dy herë dhe Phil Foden një herë tjetër për t’i dhënë Manchester Cityt një fitore të madhe në “Old Trafford”.

Kjo fitore e çoi Cityn në vendin e tretë, dy pikë larg liderit të Ligës Premier, Tottenham, ndërsa United gjen veten në vendin e tetë.

Dhe pas ndeshjes, si Jamie Carragher ashtu edhe ish-kapiteni i United, Keane, këmbëngulën se Fernandes nuk ishte një zgjedhje e mirë për shiritin e kapitenit.

Duke folur për Fernandes, i cili mori shiritin në krahë nga Harry Maguire këtë verë, Carragher tha për Sky Sports: “Një vendim i madh që ka marrë Erik ten Hag është se kë ka bërë kapiten”.

“Bruno Fernandes nuk duhet të jetë kapiten, ne jemi ulur këtu me dy kapitenët e Manchester United [Keane dhe Gary Neville]”, përfundoi ai.

Gary Neville kritikon Antonyn për mungesë të disiplinës gjatë derbit të Mançesterit
Lexo po ashtu Gary Neville kritikon Antonyn për mungesë të disiplinës gjatë derbit të Mançesterit

Keane ndëryri më pas dhe tha: “Gjëja e parë që do të bëja, duhet t’ju them, duke e parë përsëri, do t’i hiqja patjetër shiritn e kapiteni, 100 për qind”.

“E di që është një vendim i madh. Natyrisht, ata ndryshuan kapitenin nga Maguire por Fernandes nuk ka material kapiteni”, përfundoi Keane./Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Skena të tmerrshme në ndeshjen Betis-Bilbao: Gjakoset gjyqtarja anësore

Skena të tmerrshme në ndeshjen Betis-Bilbao: Gjakoset gjyqtarja anësore

La Liga
E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

Serie A
Van Dijk, heroi i Liverpoolit: Reds mposhtin Chelsean dhe fitojnë Carabao Cup

Van Dijk, heroi i Liverpoolit: Reds mposhtin Chelsean dhe fitojnë Carabao Cup

Premier League
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Ernest Muçi shënon golin e parë me fanellën e Besiktasit, goditja nga distanca dhe topi në rrjetë

Ernest Muçi shënon golin e parë me fanellën e Besiktasit, goditja nga distanca dhe topi në rrjetë

Ligat tjera
Dy yjet e Manchester United drejt Arabisë Saudite – klubi anglez i bleu për 120 milionë euro

Dy yjet e Manchester United drejt Arabisë Saudite – klubi anglez i bleu për 120 milionë euro

Premier League
Kalo në kategori