LAJMI I FUNDIT:

Ish ambasadori Philip Reeker do ta zëvendësojë Wess Mitchell

Ish ambasadori Philip Reeker do ta zëvendësojë Wess Mitchell

Ish ambasadori i ShBA-ve në Maqedoni, Philip Reeker që ishte në detyrë nga viti 2008 deri në vitin 2011 do ta zëvendësojë Wess Mitchellin.

Reklama

Reeker do të vij në vendin e Mitchell, shef i Byrosë për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike nga 18 marsi, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Pas largimit nga Maqedonia në vitin 2011, ambasadori Reeker për dy vite punoi në pozicion të lartë në Byronë e Çështjeve Evropiane dhe Euroaziatike në Departamentin Shtetëror, ku tani është emëruar drejtor.

Nga viti 2011 deri në vitin 2017, Reeker punoi i konsull i përgjithshëm i ShBA-ve në Milano. Nga viti 2018 deri tani ka punuar në komandën ushtarake amerikane për Evropë në Shtutgard të Gjermanisë./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Komandanti i KFOR-it, gjenerali Ristuccia: Po të mos ndërhynim në veri, tani do të mbanim zi për të vdekurit

Komandanti i KFOR-it, gjenerali Ristuccia: Po të mos ndërhynim në veri, tani do të mbanim zi për të vdekurit

Lajme
Bugajski: Pajtohem me Kurtin, deklarata e Blinken ka qenë naive, SHBA-ja do të duhej të aplikonte masa ndaj Serbisë

Bugajski: Pajtohem me Kurtin, deklarata e Blinken ka qenë naive, SHBA-ja do të duhej të aplikonte masa ndaj Serbisë

Politikë
Tensionet në veri, ish-ambasadori amerikan në NATO: SHBA dhe BE të angazhohen në zmbrapsjen e përpjekjeve që rrezikojnë gërryerjen e sovranitetit të Kosovës

Tensionet në veri, ish-ambasadori amerikan në NATO: SHBA dhe BE të angazhohen në zmbrapsjen e përpjekjeve që rrezikojnë gërryerjen e sovranitetit të Kosovës

Lajme
Serbët lokalë obligohen të protestojnë në Zveçan

Serbët lokalë obligohen të protestojnë në Zveçan

Lajme
Mbytet turistja gjermane në kanionin e Langaricës, shpëton bashkëshorti

Mbytet turistja gjermane në kanionin e Langaricës, shpëton bashkëshorti

Lajme
Në Komunitetin Politik Evropian, Osmani flet për zhvillimet në Kosovë

Në Komunitetin Politik Evropian, Osmani flet për zhvillimet në Kosovë

Lajme
Kalo në kategori