Një video mjaft interesante po qarkullon në internet.

Në videon e mëposhtme shihet një impala e vogël që kapet nga një krokodil pranë një pellgu me ujë.

Duket se ajo po pinte ujë për ta shuar etjen, por nuk e kishte as idenë më të vogël se aty ishte një krokodil brenda.

Ai arrin ta kap atë dhe për disa momente ta fusë edhe në ujë.

Pas më shumë se 2 minutave përpjekje për tu larguar nga kthetrat e zvarranikut, impala arrin të largohet, por vetë disa sekonda më vonë ajo kapet nga një leopard.

Ai më vonë shihet duke u ushqyer me impalan e vogël. /Telegrafi/