LAJMI I FUNDIT:

Ilir Tasholli kandidat i AAK-së për kryetar të Lipjanit

Ilir Tasholli kandidat i AAK-së për kryetar të Lipjanit

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se dega e partisë së tij në Lipjan ka nominuar ish-deputetin e Kuvendit të Kosovës, Ilir Tasholli si kandidat për kryetar në zgjedhjet e ardhshme komunale.

Haradinaj përmes një njoftimi në llogarinë e tij në Facebook, ka thënë se me Ilir Tashollin Lipjanit i ofrohet një mundësi unike.


“Ilir Tasholli, një figurë e njohur me përvojë të gjatë në fushën profesionale dhe politike, mori zyrtarisht besimin e Degës së Aleancës në Lipjan për të qenë kandidat për kryetar komune. Me një karrierë të bujshme si ish-deputet i Kuvendit të Kosovës dhe angazhime të tjera profesionale, ai i ofron Lipjanit një mundësi unike për një qeverisje të mirë dhe zhvillim ekonomik të shpejtë, një aspekt që Lipjanit i ka munguar për një kohë të gjatë”, ka thënë Haradinaj. /Telegrafi/