LAJMI I FUNDIT:

‘Ikona e kanabisit’, Snoop Dogg thotë se ka hequr dorë nga pirja e marihuanës

‘Ikona e kanabisit’, Snoop Dogg thotë se ka hequr dorë nga pirja e marihuanës

Ikona e hip-hopit Snoop Dogg i jep lamtumirën zakonit të tij të pirjes së marihuanës.

Snoop Dogg iu drejtua faqes së tij në Instagram për të njoftuar një ndryshim të madh të mënyrës së jetesës – ai po heq dorë nga pirja e lëndëve narkotike, shkruan Guardian.ng.


Reperi legjendar, i njohur për qetësinë e tij karakteristike dhe pëlqimin për një indulgjencë të caktuar bimore, ndau lajmin me ndjekësit e tij.

Pasi publikoi video duke tymosur marihuanë me Snoop Dogg, Bebe Rexha thotë se babai e telefonoi i nervozuar duke i bërtitur: A je çmendur?
Lexo po ashtu Pasi publikoi video duke tymosur marihuanë me Snoop Dogg, Bebe Rexha thotë se babai e telefonoi i nervozuar duke i bërtitur: A je çmendur?

“Pas shumë konsideratash dhe bisedash me familjen time, kam vendosur të lë konsumimin e marihuanës. Ju lutem respektoni privatësinë time në këtë kohë”, shkroi reperi.

View this post on Instagram

A post shared by snoopdogg (@snoopdogg)

Me një mbishkrim të thjeshtë, por me ndikim, që lexonte, “Unë po lë pirjen”, Snoop Dogg la fansat dhe të gjithë industrinë e muzikës në habi. I njohur për stilin e tij të veçantë dhe dashurinë e hapur për kanabisin, kjo vendim-marrje shënon një ndryshim të rëndësishëm në jetën e reperit.

Postimi i Snoop Dogg në Instagram ka marrë një përkrahje të madhe dhe kujdes nga fansat dhe bashkë-yjet e tij.

Shumë janë të etur të kuptojnë motivimin pas kësaj zgjidhjeje të papritur, dhe rrjetet sociale janë plot me diskutime rreth ndikimit që ky vendim mund të ketë mbi imazhin ikonik të Snoop Dogg.

View this post on Instagram

A post shared by snoopdogg (@snoopdogg)

Vendimi i reperit pasqyron një moment introspeksioni dhe një dëshirë për një jetë më të shëndetshme. Si një nga figurat më me ndikim në industrinë e muzikës, njoftimi i Snoop Dogg është i sigurt që të frymëzojë diskutime rreth rritjes personale dhe mirëqenies në sy të publikut.

Ndërsa lajmi vazhdon të qarkullojë, mbetet për t’u parë se si ky ndryshim do të ndikojë në muzikën e Snoop Dogg dhe ndoshta edhe në bisedën më të gjerë rreth zgjedhjeve të mënyrës së jetesës brenda industrisë së muzikës.

Në një botë ku artistët shpesh përdorin platformat e tyre për të ndarë udhëtimet personale, vendimi i Snoop Dogg për të lënë pirjen shton një kapitull të ri në karrierën e tij me plot histori. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Filmi i ri i Netflix me Jessica Alba u kritikua ashpër nga shikuesit, duke e etiketuar të tmerrshëm

Filmi i ri i Netflix me Jessica Alba u kritikua ashpër nga shikuesit, duke e etiketuar të tmerrshëm

Magazina
Jennifer Lopez mahnit plot elegancë, në shfaqjen e Dior në Paris

Jennifer Lopez mahnit plot elegancë, në shfaqjen e Dior në Paris

Magazina
“Ua kam lëshuar ujin” – Meriton Mjekiqi nuk flet me askënd përveç Ilnisës?

“Ua kam lëshuar ujin” – Meriton Mjekiqi nuk flet me askënd përveç Ilnisës?

Magazina
Roza Lati rrëfeu se vuajti gjatë lidhjes me këngëtarin, Stine flet për marrëdhënien me moderatoren: S’kemi fare komunikim

Roza Lati rrëfeu se vuajti gjatë lidhjes me këngëtarin, Stine flet për marrëdhënien me moderatoren: S’kemi fare komunikim

Magazina
Taylor Swift gëlltit përsëri një insekt gjatë performancës së saj në Londër, muaj pasi bëri të njëjtën gjë në Chigaco

Taylor Swift gëlltit përsëri një insekt gjatë performancës së saj në Londër, muaj pasi bëri të njëjtën gjë në Chigaco

Magazina
Mozzik publikon mesazhet - i kishte shkruar Lotinës disa vite më parë

Mozzik publikon mesazhet - i kishte shkruar Lotinës disa vite më parë

Magazina
Kalo në kategori