LAJMI I FUNDIT:

Ideale për banesa: Kur nuk keni mysafirë, letra e yndyrshme mund të pengojë grumbullimin e pluhurit

Ideale për banesa: Kur nuk keni mysafirë, letra e yndyrshme mund të pengojë grumbullimin e pluhurit
Reklama

Ky truk do t’ju kursejë kohën në pastrimin e pluhurit, aq më parë në vendet vështirë të qasshme.

Është shumë e thjeshtë: Vendosni një fletë letre të yndyrshme në sipërfaqet në të cilat është e vështirë t’i arrini. Në vend që të ngjiten për skaje të dollapit, grimcat do të ngjiten për sipërfaqen e letrës së yndyrshme.


Pastaj, kur të jetë koha për pastrim të themeltë të shtëpisë, e gjitha që duhet të bëni është që me kujdes të vendosni fletën, ta hidhni dhe ta zëvendësoni me një fletë të re.

Foto: Dreamstime

Fletët e letrës me dyllë duhet zëvendësuar në çdo tre deri në katër muaj. Për ta bërë këtë truk kuzhine të pranueshëm ekologjikisht, fshini fletën e letrës së yndyrshme me leckë të njomë, pastaj lajeni. Vepron edhe jashtë kuzhinës.

Ky truk gjithashtu funksionon mirë edhe në hapësirat ku ka qarkullim të vogël. Komotë dhe dollapët gjithashtu mund të jenë të veshura në dhoma. Pak para se të vijnë mysafirët tuaj, hidhni letrën me pluhur. Është një mënyrë e thjeshtë për t’i bërë mysafirët më pak stresues, shkruan Fox News. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Mos e hidhni hirin: Mund të përdoret për të neutralizuar aromat e pakëndshme ose për të hequr njollat nga mobiliet

Mos e hidhni hirin: Mund të përdoret për të neutralizuar aromat e pakëndshme ose për të hequr njollat nga mobiliet

Bëje vet
Këtë lëng e mban në shtëpi çdo femër, i heq për mrekulli njollat nga atletet

Këtë lëng e mban në shtëpi çdo femër, i heq për mrekulli njollat nga atletet

Bëje vet
Nëse flini me çorape apo zbathur, kjo për ju e tregon një gjë të rëndësishme!

Nëse flini me çorape apo zbathur, kjo për ju e tregon një gjë të rëndësishme!

Këshilla Lifestyle
Vendet më të vizituara në vitin 2023: Shtetet evropiane janë në tri vendet e para

Vendet më të vizituara në vitin 2023: Shtetet evropiane janë në tri vendet e para

Çfarë të vizitosh
Hëna e plotë te Binjakët: Zbulo se ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Hëna e plotë te Binjakët: Zbulo se ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Astrologji
A dini si t’i lani atletet? Kur lejohen në rrobalarëse dhe kur jo

A dini si t’i lani atletet? Kur lejohen në rrobalarëse dhe kur jo

Bëje vet
Kalo në kategori