0Shares

Kohë më parë është bërë e ditur, se Hyundai është duke punuar në rivalin e modelit Ford Focus RS.

Tani është thënë se prodhuesi me bazë në Seul të Koresë së Jugut, është duke punuar modelin N, që është tërësisht i ri, për të garuar me Ford Fiesta ST dhe Volkswagen Golf GTI, transmeton Telegrafi.

E tëra që dihet është se do t’i ketë rreth 375 kujfuqi, por nuk janë dhënë detaje shtesë.

Megjithëse nuk është parë ende modeli N, thuhet se inxhinierët janë duke punuar për versionin e tretë dhe të katërt, meqë i dyti është pothuajse gati. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)