Për shenjat e Zjarrit seksi është lojë, Tokësorët vështirë relaksohen pa emocione, ndërsa Ujorëve asgjë nuk u është e pazakonshme, janë fantastikë dhe me plot epsh.

Dashi dhe Peshorja
Dy shenja tepër energjike dhe aktive. Kur bëhen bashkë, praktikisht marrin flakë.

Demi dhe Akrepi
Të dyja këto shenja janë të ngadalta, të qëndrueshme dhe ekstremisht pasionante. Kontakti sy më sy i zgjatur dhe paraloja e gjatë krijon bazat për seks fantastik.

c55c916ff8f673276bfdca459b1d5069

Gaforrja dhe Bricjapi
Mos u gënjeni nga pamja e tyre e qetë. Këto dy shenja mund të bëjnë çudirat në dhomën e gjumit. Misteri i personave të shenjës së Gaforres i çmend Bricjapët.

Luani dhe Ujori
Me vetëbesimin dhe individualitetin që i karakterizon, këto dy shenja e dinë mirë se kush janë dhe çfarë duan ndaj kënaqen me vëmendjen që jëri tregon ndaj tjetrit në shtrat.

909fb20e0045c60dcfa6902c0bd836ba

Binjakët dhe Shigjetari
Si dy aventurieret e Zodiakut, këto dy shenja tërhiqen nga lirshmëria dhe kurioziteti i njëri-tjetrit. Për ta nuk ka limite në shtrat.

Virgjëresha dhe Peshqit
Dy nga shenjat më bujare dhe më të dashura të Zodakut. Kur bëhen bashkë, japin maksimumin.

Burimi: Women’s Health