LAJMI I FUNDIT:

HOPS: Kërkojmë përkrahje qytetare për programet kundër drogës

HOPS: Kërkojmë përkrahje qytetare për programet kundër drogës

Shoqata Healthy Options Project – HOPS, apelon për përkrahje nga qytetarët për vazhdim të programeve për zvogëlim të dëmeve nga drogat, me nënshkrimin e peticionit qytetarët nga tërë shteti do ta japin mbështetjen e tyre për nismën e shoqatës HOPS për financim të këtyre programeve nga ana e buxhetit të Republikës së Maqedonisë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Reklama

“Në vend janë aktive gjithsej 17 programe për zvogëlim të dëmeve. Efikasiteti i tyre dhe kontributi në përmirësimin e gjendjes vërehet nga vetë numrat, vetëm 2 raste të reja me virusin HIV si rezultat i injeksioneve me droga gjatë dhjetë viteve të fundit. Funksionimi i papenguar u tregua edhe si financiarisht i suksesshëm. Për këtë shkak ftojmv qytetarët të regjistrohen në peticionin nëpërmjet faqes së internetit dhe në këtë mënyrë të japin kontributin e tyre për shpëtimin e jetëve dhe zvogëlimin e pasojave negative që dalin nga përdorimi i drogave”, thuhet në kumtesën e HOPS./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo

Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo

Lajme
Kurti: Me Escobarin dhe Lajçakun do të flasim për mundësinë e organizimit të zgjedhjeve të parakohshme në veri

Kurti: Me Escobarin dhe Lajçakun do të flasim për mundësinë e organizimit të zgjedhjeve të parakohshme në veri

Lajme
Ekipi i RTV 21 ndiqet nga një person i armatosur në Leposaviq

Ekipi i RTV 21 ndiqet nga një person i armatosur në Leposaviq

Lajme
“Burra”, Edi Rama publikon foton e Ali Ahmetit me babanë e Hashim Thaçit

“Burra”, Edi Rama publikon foton e Ali Ahmetit me babanë e Hashim Thaçit

Lajme

"1000 vjet në dy minuta, historia mes Kosovës dhe Serbisë" - shikohet rreth dy milionë herë në Twitter, reagon gazetarja e CNN

Politikë
Ish-ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Fried: Ngjarjet e fundit në veri i kanë rrënjët në Serbi, Qeveria e Kosovës gaboi

Ish-ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Fried: Ngjarjet e fundit në veri i kanë rrënjët në Serbi, Qeveria e Kosovës gaboi

Lajme
Kalo në kategori