LAJMI I FUNDIT:

HBO ka gati 77 milionë përdorues

HBO ka gati 77 milionë përdorues

HBO dhe HBO Max kishin 76.8 milionë abonentë në fund të tremujorit të parë të vitit 2022, raportoi të enjten ish-kompania mëmë AT&T.

Kjo shënon një rritje prej 3 milionë abonentësh nga tremujori i kaluar dhe një rritje prej 12.8 milionë nga viti në vit, transmeton Telegrafi.

Lajmi vjen menjëherë pasi Netflix raportoi humbjen e parë të abonentëve në më shumë se një dekadë.

Netflix ka rreth 222 milionë familje që paguajnë platformën por vlerëson se 100 milionë familje po ndajnë fjalëkalime.

Netflix ka shpalosur planet për të prezantuar reklamat si një mënyrë për të vënë në dispozicion një plan abonimi më të lirë për shikuesit. /Telegrafi/


Në trend Teknologji

Më shumë
Musk: Njeriu i parë me çip në tru, tani mund të kontrollojë miun e kompjuterit përmes mendjes

Musk: Njeriu i parë me çip në tru, tani mund të kontrollojë miun e kompjuterit përmes mendjes

Teknologji
Rregullat për ‘fotografimin’ e ekranit në WhatsApp po ndryshojnë

Rregullat për ‘fotografimin’ e ekranit në WhatsApp po ndryshojnë

Teknologji
Telefoni iu është lagur dhe nuk punon - a funksionon vërtet truku i orizit?

Telefoni iu është lagur dhe nuk punon - a funksionon vërtet truku i orizit?

Teknologji
Një truk i fshehur i Google Maps - që shumë pak njerëz e dinë

Një truk i fshehur i Google Maps - që shumë pak njerëz e dinë

Teknologji
X pezullon shkurtimisht llogarinë e të vesë së Alexei Navalny, nga rrjeti social thanë se ishte një gabim në sistem

X pezullon shkurtimisht llogarinë e të vesë së Alexei Navalny, nga rrjeti social thanë se ishte një gabim në sistem

Teknologji
Kodi sekret në WhatsApp: A e dini se çfarë do të thotë nëse ju merrni mesazhin

Kodi sekret në WhatsApp: A e dini se çfarë do të thotë nëse ju merrni mesazhin "14643"?

Teknologji
Kalo në kategori