LAJMI I FUNDIT:

Haxhiu-Kusarit: Ta votuam amendamentin, nuk votove Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike

Haxhiu-Kusarit: Ta votuam amendamentin, nuk votove Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike
Teuta Haxhiu në foltoren e Kuvendit të Kosovës, 3 qershor 2020 (Foto: KosovaPress)

Deputetja nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Teuta Haxhiu ka ironizuar me deputeten e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, pasi sot ajo dhe subjekti i saj politik nuk e votuan pro Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike.

Reklama

Haxhiu përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook ka thënë se Mimoza nuk e votoi Ligjin, teksa ata ia votuan amendamentin.

“Sa ironike, ne votuam amendamentin e Mimozës dhe ajo nuk e votoi Ligjin!”, ka shkruar deputetja e AAK-së.

Kujtojmë se Kusari-Lila ka dhënë një propozim-amandament në Projektligjin Nr.07/L-016 për Rimëkëmbje Ekonomike Covid-19, i cili u votua në Kuvend.

Ndërsa, sot deputetët pas shumë përpjekjeve, votuan edhe Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, i cili kaloi në lexim të dytë.

Sa ironike ne votuam amandamentin e Mimozës me kolege dhe ajo nuk e votoj Ligjin !

Posted by Teuta Haxhiu on Friday, December 4, 2020


Në trend Lajme

Më shumë
Liburn Aliu i quan të pavërteta lajmet se KFOR-i ia ka ndaluar ta takojë kryetarin e Leposaviqit

Liburn Aliu i quan të pavërteta lajmet se KFOR-i ia ka ndaluar ta takojë kryetarin e Leposaviqit

Lajme
Aktivistët serbë të Kosovës: Vuçiq s’i lejoi serbët të dalin në zgjedhje

Aktivistët serbë të Kosovës: Vuçiq s’i lejoi serbët të dalin në zgjedhje

Lajme
Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginë, Lutfiu: Arrestimi i drejtorit të Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc, skenar i presionit ndaj shqiptarëve

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginë, Lutfiu: Arrestimi i drejtorit të Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc, skenar i presionit ndaj shqiptarëve

Lugina
Rama u përgjigjet atyre që po e kritikojnë për draft-Statutin e Asociacionit

Rama u përgjigjet atyre që po e kritikojnë për draft-Statutin e Asociacionit

Lajme
Deputetët kundër fertilizmit artificial, kritikohen nga mjekët e aktivistët

Deputetët kundër fertilizmit artificial, kritikohen nga mjekët e aktivistët

Lajme
Gjenerali amerikan për situatën në veri: Duam të fokusohemi në paqe, udhëheqësit të jenë transparentë

Gjenerali amerikan për situatën në veri: Duam të fokusohemi në paqe, udhëheqësit të jenë transparentë

Lajme
Kalo në kategori