LAJMI I FUNDIT:

Teuta Haxhiu

114 Artikuj

Hedhja e gazit në Kuvend, konfirmohet aktakuza ndaj Mytaher Haskukës, Shqipe Pantinës, Enver Hotit e Teuta Haxhiut

Hedhja e gazit në Kuvend, konfirmohet aktakuza ndaj Mytaher Haskukës, Shqipe Pantinës, Enver Hotit e Teuta Haxhiut

Kosovë
AAK kritikon Qeverinë Kurti për keq-qeverisje: Fenomenet negative mund t’ia shkurtojnë jetën kësaj qeverie

AAK kritikon Qeverinë Kurti për keq-qeverisje: Fenomenet negative mund t’ia shkurtojnë jetën kësaj qeverie

Politikë
Deputetja e AAK-së reagon ndaj fjalimit të Vjosa Osmanit në Kuvendin e Shqipërisë, e quan fyes

Deputetja e AAK-së reagon ndaj fjalimit të Vjosa Osmanit në Kuvendin e Shqipërisë, e quan fyes

Kosovë
Haxhiu i përmend aktakuzën për privatizim Mimoza Kusarit, ajo i thotë të bëhet dëshmitare në prokurori

Haxhiu i përmend aktakuzën për privatizim Mimoza Kusarit, ajo i thotë të bëhet dëshmitare në prokurori

Kosovë
Haxhiu: Diskriminimit të pensionistëve kontributdhënës po i vjen fundi

Haxhiu: Diskriminimit të pensionistëve kontributdhënës po i vjen fundi

Sociale
Haxhiu-Kusarit: Ta votuam amendamentin, nuk votove Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike

Haxhiu-Kusarit: Ta votuam amendamentin, nuk votove Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike

Kosovë
Qeveria e deputetët kundër nismës së Haxhiut që të plagosurit e demonstratave të përfshihen në ligj

Qeveria e deputetët kundër nismës së Haxhiut që të plagosurit e demonstratave të përfshihen në ligj

Kosovë
Haxhiu: Haradinaj duhet të bëhet president edhe për shkak të sulmeve që po i vijnë Kosovës nga Serbia

Haxhiu: Haradinaj duhet të bëhet president edhe për shkak të sulmeve që po i vijnë Kosovës nga Serbia

Kosovë
Të pagjeturit përplasin sërish në Komision deputeten Bogujevci me Haxhiun e AAK-së dhe Musliun e LDK-së

Të pagjeturit përplasin sërish në Komision deputeten Bogujevci me Haxhiun e AAK-së dhe Musliun e LDK-së

Kosovë
Haxhiu propozon që diasporës t’iu mbesin vendet e rezervuara që të jenë përfaqësuesit e tyre në Kuvend

Haxhiu propozon që diasporës t’iu mbesin vendet e rezervuara që të jenë përfaqësuesit e tyre në Kuvend

Kosovë
Deputetja e AAK-së thotë se 16 trupa janë gjetur pas gërmimeve në Rashkë

Deputetja e AAK-së thotë se 16 trupa janë gjetur pas gërmimeve në Rashkë

Kosovë
Zyrtarët policorë të dyshuar për mashtrim, vazhdojnë të marrin pensionin e invalidit të luftës

Zyrtarët policorë të dyshuar për mashtrim, vazhdojnë të marrin pensionin e invalidit të luftës

Kosovë
Haxhiu: Po i jepet fund diskriminimit të pensionistëve që është bërë nga vet shteti

Haxhiu: Po i jepet fund diskriminimit të pensionistëve që është bërë nga vet shteti

Të Tjera
​Deputetja e AAK-së kritikon Qeverinë Hoti se nuk po e trajton me dinjitet çështjen e të pagjeturve

​Deputetja e AAK-së kritikon Qeverinë Hoti se nuk po e trajton me dinjitet çështjen e të pagjeturve

Kosovë
Haxhiu: Pensionet kontributdhënëse duhet t’i marrin të gjithë pensionistët që kanë punuar

Haxhiu: Pensionet kontributdhënëse duhet t’i marrin të gjithë pensionistët që kanë punuar

Kosovë
Deputetja Haxhiu kërkon padi kundër Ivica Daçiqit për pjesëmarrje në krime masive kundër shqiptarëve

Deputetja Haxhiu kërkon padi kundër Ivica Daçiqit për pjesëmarrje në krime masive kundër shqiptarëve

Kosovë
Haxhiu: Koalicioni qeverisës është stabil dhe po funksionon mirë

Haxhiu: Koalicioni qeverisës është stabil dhe po funksionon mirë

Kosovë
Deputetja Haxhiu kërkon që bisedimet me Serbinë të kushtëzohen me fatin e të pagjeturve

Deputetja Haxhiu kërkon që bisedimet me Serbinë të kushtëzohen me fatin e të pagjeturve

Kosovë
Kuvendi me mbikëqyrje të dobët ndaj qeverisë

Kuvendi me mbikëqyrje të dobët ndaj qeverisë

Kosovë
Haxhiu: Shumë fëmijë janë diskriminuar gjatë periudhës së mësimit online

Haxhiu: Shumë fëmijë janë diskriminuar gjatë periudhës së mësimit online

Kosovë
Haxhiu: Qëllimi Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike është mbi secilin interes partiak

Haxhiu: Qëllimi Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike është mbi secilin interes partiak

Kosovë
Mësimi fillon të hënën, fëmijët rrezik potencial për përhapjen e virusit

Mësimi fillon të hënën, fëmijët rrezik potencial për përhapjen e virusit

Arsim
AAK kërkon që të plagosurit e demonstratave të viteve ’90-ta të trajtohen me ligj

AAK kërkon që të plagosurit e demonstratave të viteve ’90-ta të trajtohen me ligj

Kosovë
AAK: Projektligji për vlerat e UÇK-së nuk është për garë politike

AAK: Projektligji për vlerat e UÇK-së nuk është për garë politike

Kosovë