LAJMI I FUNDIT:

Hasani optimist para ndeshjes me Çekinë: Na mungojnë futbollistët kyç, por futemi për fitore

Hasani optimist para ndeshjes me Çekinë: Na mungojnë futbollistët kyç, por futemi për fitore

Florent Hasani është shprehur optimist në konferencë për shtyp para duelit me Çekinë.

Reklama

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, ka folur për mungesat që ka ekipi kombëtar, si dhe për sfidën ndaj çekëve.

Vushtrriasi thotë se Kosova në këtë takim do të futet për fitore, pasi përballja me çekët është vendimtare.

“Kemi shumë mungesa dhe them se na mungojnë ndoshta futbollistët kyç dhe kjo e vështirëson punën. Gjithsesi, ndeshja me Çekinë është vendimtare”.

Hasani me fanellën e Kosovës

“Ne hyjmë për fitore dhe besojmë ta fitojmë pasi do të na hapte rrugë për kualifikim”, deklaroi Hasani.

Anësori i Diosgyri VTK në Hungari, thotë se Çekia është konkurrenti kryesor i Kosovës, por nëse fitojnë këtë takim atëherë janë shumë afër objektivit.

“Çekia është konkurrenti ynë kryesor për vendin e dytë dhe nëse fitojmë jemi shumë afër objektivit”, ka thënë Hasani. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

La Liga
Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Ligat tjera
Busquets tregon tre lojtarët që mund ta zëvendësojnë te Barcelona

Busquets tregon tre lojtarët që mund ta zëvendësojnë te Barcelona

La Liga
Ten Hag përgatitet për largimin e tetë lojtarëve të Man Utd

Ten Hag përgatitet për largimin e tetë lojtarëve të Man Utd

Premier League
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
E konfirmoi largimin nga Juventus, gjashtë skuadra pas Di Marias

E konfirmoi largimin nga Juventus, gjashtë skuadra pas Di Marias

Serie A
Kalo në kategori