LAJMI I FUNDIT:

Themelohet Oda Nordike e Tregtisë, Kurti: Urë lidhëse për investime në Kosovë

Themelohet Oda Nordike e Tregtisë, Kurti: Urë lidhëse për investime në Kosovë

Është themeluar Oda Nordike e Tregtisë në Kosovë, për të cilën kryeministri Albin Kurti u shpreh optimist se do jetë urë lidhëse që bizneset e këtyre vendeve të investojnë në Kosovë.

Reklama

Të lumtur me hapjen e kësaj ode u shprehën edhe ambasadori suedez, finlandez dhe ai norvegjez, të cilët potencuan bashkëpunimin ekonomik mes vendeve të tyre dhe Kosovës.

Në anën tjetër, kryetarja e Odës Nordike të Tregtisë, Afërdita Pllana tha se kjo nismë do të ndihmojë në rritjen ekonomike të Kosovës dhe hapjen e vendeve të reja të punës. /KP/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Telegrafi Jobs - mundësi të shumta pune në Kosovë - APLIKO TANI!

Telegrafi Jobs - mundësi të shumta pune në Kosovë - APLIKO TANI!

Telegrafi Jobs
Revolucionar në turizëm dhe arkitetur- Hoteli Epidamn White Sensation, Golem

Revolucionar në turizëm dhe arkitetur- Hoteli Epidamn White Sensation, Golem

Epidamn
Prishtina Real Estate Expo 2023 - Panairi i parë ndërkombëtar për pasuri të paluajtshme

Prishtina Real Estate Expo 2023 - Panairi i parë ndërkombëtar për pasuri të paluajtshme

Prishtina Real Estate EXPO
Masat efiçiente në mbi 1 mijë shtëpi - çfarë duhet të dini për disbursimin

Masat efiçiente në mbi 1 mijë shtëpi - çfarë duhet të dini për disbursimin

Ekonomi
ASK: Më shumë të punësuar me pagë primare dhe sekondare në gusht 2023, sesa një vit më parë

ASK: Më shumë të punësuar me pagë primare dhe sekondare në gusht 2023, sesa një vit më parë

Ekonomi
BERZH dhe ENEF II financojnë Ujë Rugove me 6 milionë Euro për linjat e reja prodhuese

BERZH dhe ENEF II financojnë Ujë Rugove me 6 milionë Euro për linjat e reja prodhuese

Korporata Rugove
Kalo në kategori