Të martën, Halsey zbuloi se ajo vuan nga katër probleme të ndryshme shëndetësore – sindroma Ehlers-Danlos, sindroma e Sjögren, sindroma e aktivizimit të qelizave mast dhe Takikardia Ortostatike Posturale.

Sindroma Ehlers-Danlos është një grup prej 13 çrregullimesh trashëgimore të indit lidhës që prek indet tuaja lidhëse – kryesisht lëkurën, nyjat dhe muret e enëve të gjakut. Simptomat përfshijnë dhimbje, lodhje, nyje tepër fleksibël dhe lëkurë të brishtë/shtrirë.

Sindroma Sjögren është një sëmundje sistemike autoimune që shkakton thatësi të madhe dhe mund të shkaktojë lodhje, dhimbje kronike, mosfunksionim të organeve, neuropati dhe limfoma.

Sindroma e aktivizimit të qelizave mast është një gjendje që shkakton rritje të rrezikut të vuajtjes nga anafilaksia (një reaksion alergjik potencialisht kërcënues për jetën).

Halsey ndan një mesazh tepër të fuqishëm për trupin pas lindjes Halsey ndan një mesazh tepër të fuqishëm për trupin pas lindjes

Takikardia Ortostatike Posturale është një çrregullim ku pjesa më e madhe e gjakut tuaj qëndron në pjesën e poshtme të trupit kur ngriheni, dhe si përgjigje, rrahjet e zemrës suaj kërcejnë dhe presioni i gjakut ulet.


Diagnoza dramatike e yllit të pop-it 27-vjeçar, erdhi pasi ajo u shtrua në spital me Anaphylaxis ‘disa herë’ dhe pa ‘100 mijë mjekë’ për të ndihmuar në zbulimin e shkakut të sëmundjes së saj kronike.

“Natyrisht, shëndeti im ka ndryshuar shumë që kur mbeta shtatzënë dhe linda dhe fillova të sëmurem vërtet, vërtet, shumë. Unë kam qenë pak a shumë e sëmurë gjatë gjithë jetës sime të rritur, por filloi të përkeqësohej”, pranoi përmes Instagram Story Halsey.

“Unë jam ende duke kërkuar përgjigje për shkakun rrënjësor të disa prej këtyre gjërave. Ato mund të jenë potencialisht një formë tjetër e sëmundjes autoimune. Dhe e kam ditur që kam pasur probleme autoimune për pjesën më të madhe të jetës sime, veçanërisht me endometriozë. Është disi e përkeqësuar që kur kam pasur djalin tim nëntë muajsh Ender Ridley Aydin”.

Halsey u detyrua të largohet më herët nga “Grammy Awards 2022” pasi mori pjesë në event vetëm disa ditë pas operacionit Halsey u detyrua të largohet më herët nga “Grammy Awards 2022” pasi mori pjesë në event vetëm disa ditë pas operacionit

Ajo shtoi: “Unë po ju mbaj të përditësuar sepse e di që po shihni monitorin e zemrës dhe unë jam e sëmurë gjatë gjithë kohës dhe nuk dua që askush të shqetësohet. Unë jam në një plan trajtimi tani”.

Themeluesja e About-Face Beauty donte t’i siguronte fansat e saj një javë përpara se ajo të niste turneun e saj ‘të çmendur’ “Love and Power” nga 17 maji deri më 9 korrik.

“Jam në prova për turneun. Unë jam shumë e emocionuar. Jam shumë e sigurt se do të jem në gjendje ta bëj atë në një mënyrë të shëndetshme, ku mund të bëj më të mirën time për të gjithë ju”, shpjegoi Halsey.

“Sinqerisht, jam shumë e emocionuar që do të shkoj në turne, sepse thjesht më largon mendjen nga gjithçka dhe mban shëndetin e trupit tim sepse jam shumë aktive. Unë jam duke bërë cardio dhe gjëra të tjera çdo ditë. Dhe unë mund t’ju shoh dhe nuk kam bërë turne për kaq shumë kohë”.

Mbi të gjitha këto, ylli e cila është gjithashtu intolerante ndaj glutenit – zbuloi të hënën se kohët e fundit zbuloi se ishte ‘alergjike ndaj gjithçkaje’.

"Demoralizimi më i madh që kam përjetuar si femër", artistja Halsey flet me sinqeritet për abortin e përjetuar vite më parë "Demoralizimi më i madh që kam përjetuar si femër", artistja Halsey flet me sinqeritet për abortin e përjetuar vite më parë

“Sapo kuptova se jam alergjik ndaj kafesë, kështu që i gjithë personaliteti im shkon. Dhe gjithashtu patate, misër, spinaq, xhenxhefil, hudhër, qumësht, grurë, gaforre, karkaleca, karota, speca, bajame, kikirikë, shqeme, boronica, kajsi, pjepër, rrush, qepë, grejpfrut, gjeldeti, lulelakër, kunguj , mustardë, selino, dardhë, thekër, maja, limon, arrë kokosi, banane, bizele dhe soje”, tha Halsey në një video të TikTok.

@halsey

everything is fine!

♬ Dreams (2004 Remaster) – Fleetwood Mac

Për fat të mirë, aktorja e “Sing 2” ka mbështetje nga bashkëshorti i saj i përfolur Alev Aydin, me të cilin fillimisht u takua në vitin 2018 kur ai u punësua për të shkruar filmin e saj biografik, i cili nuk u realizua kurrë. /Telegrafi/