Policia e Kosovës njofton se në Pejë më datë 09.09.2019 në orën 13:00, ankuesi mashkull K/Shqiptar imam i xhamisë ka raportuar se persona të panjohur kishin depërtuar brenda në objektin e xhamisë dhe kanë vjedhur zërimin: tre mikrofona dhe një mikset.

Sipas raportit policor në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante policore dhe janë duke e hetuar rastin./Telegrafi/