LAJMI I FUNDIT:

Gruaja më e pasur në botë humbi shtatë miliardë dollarë për një ditë

Gruaja më e pasur në botë humbi shtatë miliardë dollarë për një ditë

Pasuria neto e gruas më të pasur në botë, Françoise Bettencourt Meyers, ra të premten pasi aksionet e kompanisë së kozmetikës L’Oreal – e cila është rreth një e treta në pronësi të miliarderes dhe familjes së saj – shënuan ditën e tyre më të keqe që nga Recesioni i Madh.

Pasuria e Bettencourt Meyers dhe familjes së saj ra me 6.9 miliardë dollarë në 91.7 miliardë dollarë të premten, sipas listës së Forbes e cila gjurmon pasurinë e miliarderëve në kohë reale, transmeton Telegrafi.

Bettencourt Meyers, që pasurinë e gëzon nga aksionet e saj në gjigantin e kozmetikës, mbetet personi i 15-të më i pasur në planet dhe gruaja më e pasur deri tani.

Ajo është 26 miliardë dollarë më e pasur se trashëgimtarja e Walmart, Alice Walton, njëherësh gruaja e dytë më e pasur në botë. /Telegrafi/


Në trend Ekonomi

Më shumë
Pse është e rëndësishme të kemi aftësi të mira komunikimi?

Pse është e rëndësishme të kemi aftësi të mira komunikimi?

Sherife Kçiku Vishaj
Nga 6 shkurti, konsumatorët kanë të drejtë t'i shkëpusin kontratat me operatorët kabllorë që ndryshojnë kushtet e saj

Nga 6 shkurti, konsumatorët kanë të drejtë t'i shkëpusin kontratat me operatorët kabllorë që ndryshojnë kushtet e saj

Ekonomi
Pse ata që pëlqejnë çokollatën kanë arsye për t'u alarmuar

Pse ata që pëlqejnë çokollatën kanë arsye për t'u alarmuar

Botë
Telegrafi Jobs - lidhja e talenteve me bizneset - Ofertat e çmimeve dhe pakove

Telegrafi Jobs - lidhja e talenteve me bizneset - Ofertat e çmimeve dhe pakove

Ekonomi
400 milionë euro investime, Qeveria e Kosovës dhe BERZH nënshkruajnë memorandum mirëkuptimi

400 milionë euro investime, Qeveria e Kosovës dhe BERZH nënshkruajnë memorandum mirëkuptimi

Ekonomi
Programi EDP – Ndikimi i profesionistëve të diasporës në forcimin e kapaciteteve lokale

Programi EDP – Ndikimi i profesionistëve të diasporës në forcimin e kapaciteteve lokale

GERMIN
Kalo në kategori