LAJMI I FUNDIT:

Grkovska: Një boshllëk në sistemin tonë gjyqësor është ligji për konfiskimin e pasurisë në procedurë civile

Grkovska: Një boshllëk në sistemin tonë gjyqësor është ligji për konfiskimin e pasurisë në procedurë civile

Zv. kryeministrja përgjegjëse për politika të qeverisjes së mirë, Sllavica Grkovska tha se ka zbrazëti në sistemin tonë ligjor është ligji për konfiskimin e pronës në procedurë civile.

Reklama

“Pra kur konstaton se nuk ka mundësi për procedim penal, apo në terma popullorë, nëse e dimë që dikush ka qenë i papunë gjithë jetën dhe vozit një xhip 100.000 euro dhe ka një shtëpi 500.000 euro dhe nuk ka elemente për një vepër penale në Prokurori që në një procedurë e tillë civile do të mund të kontrollohet ligjshmëria e diçkaje që posedon”, tha Grkovska në “ClickPlus”.

Zv. kryeministrja theksoi se asnjëherë nuk është ndarë nga perceptimi i një qytetari të thjeshtë.

Sipas saj, sa herë që merren vendime, udhëhiqen nga ai perceptim.

“Të gjithë duam të jetojmë në një shoqëri më të mirë”, tha Grkovska.

Në trend Lajme

Më shumë
Kreu i partisë opozitare në Serbi, Ponosh: Radoiçiq u lirua nga paraburgimi, sepse kishte marrëveshje me pushtetin

Kreu i partisë opozitare në Serbi, Ponosh: Radoiçiq u lirua nga paraburgimi, sepse kishte marrëveshje me pushtetin

Lajme
Osmani arrin në Spanjë: Do të flas për sigurinë në Kosovë, pas agresionit të Serbisë

Osmani arrin në Spanjë: Do të flas për sigurinë në Kosovë, pas agresionit të Serbisë

Lajme
Lirimi i Radoiçiqit nga paraburgimi, Bogdanoviq thirrje Osmanit e Kurtit: Mbroni qytetarët serbë në veri

Lirimi i Radoiçiqit nga paraburgimi, Bogdanoviq thirrje Osmanit e Kurtit: Mbroni qytetarët serbë në veri

Lajme
Policia kërkon ndihmë për identifikimin e një personi, dyshohet për vjedhje në Prishtinë

Policia kërkon ndihmë për identifikimin e një personi, dyshohet për vjedhje në Prishtinë

Kronika e Zezë
Abbott vizitoi ushtarët në kampin Bondsteel, konfirmon se do të vijnë edhe 200 ushtarë të tjerë

Abbott vizitoi ushtarët në kampin Bondsteel, konfirmon se do të vijnë edhe 200 ushtarë të tjerë

Lajme
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Kalo në kategori