LAJMI I FUNDIT:

Grand Residence do të jetë ikonë e Prizrenit

Grand Residence do të jetë ikonë e Prizrenit

I ndërtuar mes bukurive të shumta të Ballkanit, qytetit magjepsës të Prizrenit që tërheq vizitorët me historinë e tij të pasur, kulturën e gjallë dhe arkitekturën magjepsëse, Grand Residence qëndron si një dëshmi e modernitetit, elegancës dhe jetesës në komunitet.

Ky kompleks unik i Prizrenit i cili ndodhet vetëm 1.3 km nga qendra e qytetit (përballë lagjes Dardiania, Jaglenicë), u ofron banorëve një ekuilibër të përsosur të komoditetit urban dhe jetesës së qetë. Ai është një strukturë madhështore arkitekturore, perfekte për ata që kërkojnë ngrohtësi dhe elegancë, duke u bërë kështu i përshtatshëm për personat me shije, stile dhe nevoja të ndryshme të jetës.

Një shtëpi përtej mureve

Grand Residence është më shumë se një kompleks banimi i thjeshtë – është një vizion i realizuar që garanton një jetë me rehati dhe sofistikim për kapitujt e jetës. Ky zhvillim i mrekullueshëm premton të përmirësojë peizazhin e Prizrenit me arkitekturën e tij bashkëkohore dhe komoditetet e larta.

Madhështi në çdo detaj

Kompleksi Grand Residence nuk është një ndërtesë e zakonshme, është një projekt artikekturor që pritet t’ua zbukuroj jetën më shumë se 780 familjeve që do të bëhen pjesë e tyre. Nga linjat e hijshme arkitekturore deri tek dekorimet e brendshme të pasura, kompleksi Grand Residence shquhet si një testament i jetesës luksoze. Duke pasur një sërë komoditetesh dhe shërbimesh, banorët mund të kënaqen me një mënyrë jetese që ndërthur pa probleme komoditetet moderne me hijeshinë e rrethinës historike të Prizrenit.

Gjelbërim i harlisur

Mes jetës së nxituar urbane, Grand Residence përqafon natyrën. Kopshtet me peizazh, ballkonet dhe oborret e bukura u ofrojnë banorëve hapësira të qeta për t’u çlodhur. Imagjinoni të pini kafen tuaj të mëngjesit mes lulëzimit aromatik ose të shikoni perëndimin e diellit nga një kopsht i gjelbëruar në çati! Vetëm ëndërrimi për të, të ngjallë një ndjenjë emocioni apo jo? Lëre më të qenurit pjesë e tij!

Çdo apartament është një kanavacë për shprehje personale duke ofruar pamje panoramike. Tavanet e larta e dritaret nga dyshemeja deri në tavan krijojnë një ambient të ajrosur e të përsosur. Pavarësisht nëse preferoni sharmin minimalist, elegant apo modern, Grand Residence përshtat apartamentet me të gjitha llojet e stileve të mundshme për të kënaqur banorët e saj.

780 Familje, një komunitet

Grand Residence, fqinjët bëhen miq, duke ndarë të qeshura në oborr, receta në kuzhinën e përbashkët dhe histori nga më të ndryshmet teksa fëmijët vrapojnë nëpër korridore e hapat e tyre i bëjnë jehonë unitetit.

Ndërsa dielli perëndon mbi Prizren, duke lëshuar një shkëlqim të ngrohtë në Grand Residence, ai pëshpërit: “Mirë se erdhe në shtëpi”.

Pavarësisht nëse kërkoni frymëzim, një vend për ta quajtur tënden apo një objekt për të bërë biznes, Grand Residence mirëpret blerësit krahëhapur!

Grand Residence – Një kryevepër ku eleganca takohet me komunitetin dhe ëndrrat gjejnë adresën e tyre.

Për më shumë informacione vizitoni:

Facebook: Grand Residence Prizren

Instagram: grandresidence1

Tel: +38348760006