LAJMI I FUNDIT:

Granatën e hodhën si topin, duke menduar se është lodër (Foto)

Granatën e hodhën si topin, duke menduar se është lodër (Foto)

Kolegët nga Jersey i Ishujve të Kanalit, luajtën me vdekjen duke ia hedhur njëri-tjetrit një granatë sikur të ishte top.

Reklama

James Oliver është pronari i një kompanie që merret me pastrimin e mbeturinave të ngurta, që gjeti në një shtëpi, një predhë të Luftës së Dytë Botërore, transmeton Telegrafi.

Kolegët që luajtën me granatë

Duke menduar se është lodër, 24-vjeçari ia hodhi atë kolegut dy vjet më të ri Connor Maher, i cili ia ktheu prapa.

Kështu vazhduan disa herë, para se të kuptonin që është e vërtetë dhe duhet të ftohej eksperti për ta aktivizuar në mënyrë të kontrolluar.

“Nuk mendova se është e vërtetë. E mbajtëm në pjesën e pasme të furgonit, duke vozitur me të tërë ditën”, ka thënë Oliver, i cili gjatë pastrimeve të ndryshme kishte gjetur edhe armë.

Furgoni i rrethuar, para se të kryhet shpërthimi

Vetëm pasi ai ia tregoi granatën një miku që ka shërbyer në polici, atëherë nisi të aktivizohej alarmi.

“I thash si me mahi, se e kam gjetur një granatë. Fillimisht nuk më besoi, por kur e pa, telefonoi menjëherë policinë”, ka shtuar ai.

Ekspertët e shpërthimeve të kontrolluara, e kanë marrë predhën që ishte në gjendje shumë të mirë, për ta aktivizuar në një hapësirë të sigurt.

Ai ka kontaktuar me pronarët e shtëpisë ku e gjeti, por ata as që e kishin pasur idenë, që ka pasur ndonjë granatë në pronën e tyre. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Vizitorët e parkut në Meksikë

Vizitorët e parkut në Meksikë "ngrinë në vend" kur ariu i ndërpreu piknikun - pamjet u bënë virale në internet

Virale
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Australiani i shokuar me vrimën që gjeti në oborrin e shtëpisë së tij

Australiani i shokuar me vrimën që gjeti në oborrin e shtëpisë së tij

Interesante
Biden rrëshqet dhe për pak sa nuk rrëzohet derisa zbret shkallëve nga aeroplani

Biden rrëshqet dhe për pak sa nuk rrëzohet derisa zbret shkallëve nga aeroplani

Interesante
Ariu mendohej se është sy patrembur, por kjo video dëshmon të kundërtën

Ariu mendohej se është sy patrembur, por kjo video dëshmon të kundërtën

Fun
Përdoruesi në TikTok ka një paralajmërimin të tmerrshëm për ‘shenjat e vogla’ në letrat e tualetit tek banjat publike

Përdoruesi në TikTok ka një paralajmërimin të tmerrshëm për ‘shenjat e vogla’ në letrat e tualetit tek banjat publike

Virale
Kalo në kategori