Paris Saint-Germain ka kaluar në epërsi përballë Manchester Cityt në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Skuadra franceze e filloi mjaftë furishëm takimin, duke iu shpërblyer mundi shumë shpejtë.

Ishte vetëm minuta e 15-të dhe skuadra franceze kaloi në epërsi përballë asaj angleze me golin e Marquinhos.

Angeld Di Maria harkoi nga këndi, derisa mbrojtësi brazilian u gjend mjaftë mirë në sezon, për të shënuar për 1-0. /Telegrafi/