LAJMI I FUNDIT:

Gjobiten 146 shoferë në Shkup, 18 për tejkalim të shpejtësisë

Gjobiten 146 shoferë në Shkup, 18 për tejkalim të shpejtësisë

Ministria e Brendshme ka vijuar dje në Shkup me kontrollet e intensifikuara në fushën e trafikut.

Reklama

“Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 146 masa, nga të cilat 18 sanksione për tejkalim të shpejtësisë, 25 masa për drejtim të automjetit pa patentë shofer, pesë sanksione për shofer fillestar.

Tetë masa janë shqiptuar për automjete me defekte teknike dhe të paregjistruara, 15 sanksione për drejtim mjeti nën ndikimin e alkoolit, katër sanksione për kalim sinjalizim të mbyllur (semafori i kuq), 42 sanksione për kundërvajtje nga motoçiklistë…”, njoftojnë nga MPB./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti përmend sërish shkëmbimin territorial: Ishte për ndarjen e Kosovës, i joshte edhe disa shqiptarë

Kurti përmend sërish shkëmbimin territorial: Ishte për ndarjen e Kosovës, i joshte edhe disa shqiptarë

Lajme
Shefi i OSBE-së në Kosovë: Zgjedhjet në veri janë zhvilluar në përputhje me legjislacionin, por situata nuk është e qëndrueshme

Shefi i OSBE-së në Kosovë: Zgjedhjet në veri janë zhvilluar në përputhje me legjislacionin, por situata nuk është e qëndrueshme

Lajme
“Të lutem kurseje Serbinë”, Kurti zbulon çka i thanë ndërkombëtarët

“Të lutem kurseje Serbinë”, Kurti zbulon çka i thanë ndërkombëtarët

Lajme
Komandanti i KFOR-it: Mjaft me veprime të njëanshme, veriu i Kosovës pa ne mund të ishte “vatër lufte”

Komandanti i KFOR-it: Mjaft me veprime të njëanshme, veriu i Kosovës pa ne mund të ishte “vatër lufte”

Lajme
Krasniqi: Turistët po anulojnë vizitat në Kosovë, kanë frikë se është situata si në Ukrainë

Krasniqi: Turistët po anulojnë vizitat në Kosovë, kanë frikë se është situata si në Ukrainë

Lajme
Flet mjeku i 24-vjeçarit që mbyti nënën me qese në Përmet

Flet mjeku i 24-vjeçarit që mbyti nënën me qese në Përmet

Lajme
Kalo në kategori