LAJMI I FUNDIT:

Gjatë takimit të zëvendëspresidentit amerikan Pence me zyrtarët e BE-së në Bruksel, flamuri amerikan është shfaqur me 51 yje (Foto)

Gjatë takimit të zëvendëspresidentit amerikan Pence me zyrtarët e BE-së në Bruksel, flamuri amerikan është shfaqur me 51 yje (Foto)

Në flamurin amerikan të ekspozuar prapa shpinës së zëvendëspresidentit amerikan Mike Pence, gjatë vizitës së tij në Bruksel dukej paksa më ndryshe.

Ajo çfarë u kishte rënë më shumë në sy përdoruesve të rrjeteve sociale ishin yjet në flamurin amerikan, që brenda radhëve figuronte një më shumë, që do të thotë në vend të 50 yjeve ishin 51, transmeton Telegrafi.

Gjatë takimit mes Pence dhe Donald Tusk në Bruksel ishin ekspozuar flamuri i Bashkimi Evropian dhe atij Amerikan, por brenda këtij të fundit ishte shtuar një yll më shumë.

Sipas flamurit që ishte vënë në zyrat e Bashkimi Evropian, figuronin tre rreshta me nëntë yje dhe tre me nga tetë, derisa flamuri origjinal amerikan përbëhet prej nëntë rreshtave me nga pesë ose gjashtë yje.

Lidhur me këtë gabim, zyrtarët e BE-së nuk i janë përgjigjur pyetjes së gazetarëve se si kishte ardhur deri tek ky gabim. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Moment historik për Turqinë, aeroplani luftarak i gjeneratës së pestë KAAN kryen me sukses fluturimin e parë

Moment historik për Turqinë, aeroplani luftarak i gjeneratës së pestë KAAN kryen me sukses fluturimin e parë

Turqia

"Operacioni dhjetori", njësia paraushtarake ruse që lufton përkrah ukrainasve kishte planifikuar nxjerrjen e Navalnyt nga burgu

Evropa
Kishin dalë në poligonin e hapur të stërviten, ukrainasit i goditën rëndë rusët me HIMARS – fusha u mbush me 65 ushtarë të vrarë

Kishin dalë në poligonin e hapur të stërviten, ukrainasit i goditën rëndë rusët me HIMARS – fusha u mbush me 65 ushtarë të vrarë

Evropa
“Është një metodë e vjetër e operativëve të KGB-së”, një burim nga burgu ku mbahej Navalny pretendon se e di si u vra kritiku i Putinit

“Është një metodë e vjetër e operativëve të KGB-së”, një burim nga burgu ku mbahej Navalny pretendon se e di si u vra kritiku i Putinit

Evropa
Detaje nga likuidimi i dezertorit rus në Spanjë, piloti që iku në Ukrainë me helikopter u vra nga dy persona

Detaje nga likuidimi i dezertorit rus në Spanjë, piloti që iku në Ukrainë me helikopter u vra nga dy persona

Evropa
U fut në verari dhe hapi rezervuarët, u derdhën 60 mijë litra verë që kapin vlerën e 2.5 milionë eurove – kamerat e sigurisë kapin momentin në Spanjë

U fut në verari dhe hapi rezervuarët, u derdhën 60 mijë litra verë që kapin vlerën e 2.5 milionë eurove – kamerat e sigurisë kapin momentin në Spanjë

Evropa
Kalo në kategori