Gigi Hadid tregoi barkun e saj të rrumbullakosur dhe foli mbi vendimin e saj për të mbajtur shtatzëninë jashtë vëmendjes mediatike. Ajo mendon se duhet të flitet për gjëra që janë më “të rëndësishme”

Hadid lumturoi fansat kur tregoi barkun e saj në rritje, në një lidhje direkte në Instagram këtë të mërkurë.

Modelja zbërtheu pizhamen e saj të lartë dhe u kthye anash, në mënyrë që fansat të mund të shohin që ajo nuk po fsheh stomakun e saj siç sugjeruan më parë . “Ai është atje, është thjesht  ndryshe nëse e shihni nga para”, qeshi ajo.

25-vjeçarja tha disa njerëz janë “hutuar” nga vendimi i saj për të mos diskutuar apo postuar në lidhje me shtatzëninë e saj, por ajo tha se kjo ndodh sepse beson se “nuk është gjëja më e rëndësishme që po ndodh në botë”.

“Kjo është një arsye për të cilën ndjeva se nuk është në të vërtetë diçka që unë duhet ta ndaj, përveç me familjen dhe miqtë e mi. Natyrisht që shumë njerëz kanë humbur jetën për shkak të coronavirusit që ishte në fillim të karantinës dhe që po ndodh akoma”, tha Gigi. “Dhe qysh atëherë ne lëvizëm qartë në mbështetje të lëvizjes BLM [Black Lives Matter] dhe unë mendova se prania jonë në rrjetet sociale duhet të përdoret për këtë”.

View this post on Instagram

GIGI JOURNAL Part II / show & tell 🙂 Available on select newsstands starting TODAY! Link in bio to order online! @vmagazine

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on Jul 15, 2020 at 1:20pm PDT

Ndërsa ajo ndihet se tani nuk është saktësisht koha e përshtatshme për të shkëmbyer përvojën e saj, Gigi premtoi se do të ndajë një paraqitje të shkurtër të shtatzënisë në të ardhmen. Ajo tha, “Unë thjesht nuk jam duke nxituar ta bëj këtë dhe ndjehem sikur tani dua vetëm ta shijoj atë dhe të shkruaj në ditarin tim shumë, thjesht nuk dua të shqetësohem për zgjimin e përditshëm gjatë kohës sime të shtatzënisë, me frikën se duhet të dukem bukur apo të postoj diçka”.

Gigi ndau gjithashtu mirënjohjen e saj për mbështetjen që ajo dhe partneri  Zayn Malik morën gjatë muajve të fundit. “Unë jam shumë mirënjohës për komentet pozitive dhet kërkesa për të ditur se të gjithë jemi të mirë dhe të sigurt dhe gjithçka po shkon mirë, unë ju dua njerëz”, tha Gigi. “Unë i vlerësoj ato komente pozitive”. /Telegrafi/