LAJMI I FUNDIT:

Gexha-Bunjaku flet me menaxherin e Bankës Botërore për Kosovë për mbështetjen e reformave në shëndetësi

Gexha-Bunjaku flet me menaxherin e Bankës Botërore për Kosovë për mbështetjen e reformave në shëndetësi

Ushtruesja e Detyrës së Ministrit të Shëndetësisë, Dafina Gexha Bunjaku, shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm i MSh-së, Naim Bardiqi priti sot në takim një delegacion të Bankës Botërore, të kryesuar nga Massimiliano Paolucci, Menaxher i Vendit për Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut, në Rajonin e Evropës dhe Azisë Qendrore i Bankës Botërore.

Reklama

Në këtë takim është biseduar për vazhdimin e bashkëpunimit midis Bankës Botërore dhe Ministrisë së Shëndetësisë, aspektet e financimit shtesë të BB-së për mbështetjen e programit të përgjigjes emergjente ndaj COVID-19 në Kosovë.

Gexha ka falënderuar misionin e Bankës Botërore për bashkëpunimin e ngushtë dhe janë pajtuar për vazhdimin e mbështetjes së Bankës Botërore për reformat në shëndetësi. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Radoiçiq lirohet nga paraburgimi, i ndalohet ardhja në Kosovë

Radoiçiq lirohet nga paraburgimi, i ndalohet ardhja në Kosovë

Lajme
Nga plani i Vuçiqit për veriun deri te kërkesa e Kosovës për ekstradimin e Radoiçiqit - politikani serb zbulon bisedën që kishte kohë më parë me Kurtin për “Zajednicën”

Nga plani i Vuçiqit për veriun deri te kërkesa e Kosovës për ekstradimin e Radoiçiqit - politikani serb zbulon bisedën që kishte kohë më parë me Kurtin për “Zajednicën”

Lajme
Kthehet në Shqipëri pas 85 vitesh, historia emocionuese e Remzi Mullës nga Australia

Kthehet në Shqipëri pas 85 vitesh, historia emocionuese e Remzi Mullës nga Australia

Lajme
Degradim dhe shkatërrim i mjedisit në fshatrat e Zveçanit, policia dërgon tre kamionë për verifikim të dokumentacionit në terminalin doganor

Degradim dhe shkatërrim i mjedisit në fshatrat e Zveçanit, policia dërgon tre kamionë për verifikim të dokumentacionit në terminalin doganor

Kronika e Zezë
Voziti me shpejtësi 228 km/h në autostradë, gjobitet me 300 euro

Voziti me shpejtësi 228 km/h në autostradë, gjobitet me 300 euro

Kronika e Zezë
“Do të publikojmë dëshmi të reja se Vuçiqi qëndron prapa sulmit në veri”, “Radoiçiqi të dorëzohet te autoritetet e Kosovës” – deklaratat e presidentes për CNN

“Do të publikojmë dëshmi të reja se Vuçiqi qëndron prapa sulmit në veri”, “Radoiçiqi të dorëzohet te autoritetet e Kosovës” – deklaratat e presidentes për CNN

Lajme
Kalo në kategori