Ky është momenti zbavitës kur prezantuesja e motit Laura Tobin u ndërpre nga një prezantues austriak drejtpërdrejt në transmetim.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Laura, 40 vjeçe, ishte në vargmalin Nordkette në Innsbruck, Austri, për të prezantuar motin për programin ITV drejtpërdrejt nga parku më i madh natyror i vendit.

Ajo iu bashkua 30 prezantuesve të tjerë të motit nga 20 kanale nga e gjithë bota për Samitin vjetor Ndërkombëtar të Motit.

Megjithatë, kur Laura u përpoq të performonte segmentin e saj Live dhe të fliste me prezantuesit Kate Garraway dhe Ben Shephard, ajo u ndërpre në mënyrë të përsëritur.

Reklama

Një prezantues moti austriak u përpoq t’i ofronte asaj një copë tortë – por kjo nuk ishte gjithçka.

“Po ju sjell tortën tradicionale austriake të quajtur Sachertorte”, tha ai, ndërsa Laura po përpiqej të prezantonte motin.

Reklama

Ndërsa ajo tentoi ta largonte atë nga ekrani, ai filloi të këndonte. /Telegrafi/