LAJMI I FUNDIT:

Gastronomët ftojnë Qeverinë për bashkëbisedim: Nuk duam zhurmë e protesta që në ditët e para

Gastronomët ftojnë Qeverinë për bashkëbisedim: Nuk duam zhurmë e protesta që në ditët e para

Kryetari i Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës, Petrit Kllokoqi, ka ftuar për bashkëbisedim qeverinë e sapoformuar, për të cilën kanë thënë se e kanë premtuar një gjë të tillë.

Reklama

Kllokoqi, me anë të një shënimi në Facebook ka thënë se nuk duan ta “kapin për fyti” qysh në ditët e para qeverinë me zhurmë e protesta.

“Ne nuk duam ta kapim për fyt qysh në ditët e para, me presion, zhurme, protesta. Ne thjeshtë kërkojmë nga ta bashkëpunim, qe te dalim nga kjo krize e përbashkët që po kalojmë”, thuhet në postim.

Ai thotë se nuk duan që lajmet që lidhen me ta t’i mësojnë nga mediat por të ulen dhe të bashkëpunojnë para se të merren vendimet.

“Po shpresojmë që lajmet mos t’i marrim vesh nëpërmjet mediave, po ashtu siç na është premtuar nga vete subjekti që tanimë ka filluar qeverisjen, që të ulemi se bashku, të bisedojmë, dhe vendosim për të ardhmen”, ka shkruar ndër të tjera Petrit Kllokoqi./Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë

"Nuk ka ndodhur asnjëherë në historinë e shtetit”, Murati: Për 30 muaj, mbi 32 mijë të rinj që kanë filluar punë në Kosovë

Ekonomi
Telegrafi Jobs - mundësi të shumta pune në Kosovë - APLIKO TANI!

Telegrafi Jobs - mundësi të shumta pune në Kosovë - APLIKO TANI!

Telegrafi Jobs
Revolucionar në turizëm dhe arkitetur- Hoteli Epidamn White Sensation, Golem

Revolucionar në turizëm dhe arkitetur- Hoteli Epidamn White Sensation, Golem

Epidamn
Kosova bëhet me qendrën e parë në Ballkan për ekselencë dhe zhvillim të kompetencave të së ardhmes

Kosova bëhet me qendrën e parë në Ballkan për ekselencë dhe zhvillim të kompetencave të së ardhmes

UBT
Prishtina Real Estate Expo 2023 - Panairi i parë ndërkombëtar për pasuri të paluajtshme

Prishtina Real Estate Expo 2023 - Panairi i parë ndërkombëtar për pasuri të paluajtshme

Prishtina Real Estate EXPO
Masat efiçiente në mbi 1 mijë shtëpi - çfarë duhet të dini për disbursimin

Masat efiçiente në mbi 1 mijë shtëpi - çfarë duhet të dini për disbursimin

Ekonomi
Kalo në kategori