LAJMI I FUNDIT:

Gara e peshëngritjes i kushtoi shtrenjtë rusit, theu këmbën derisa u mundua të ngrit 250 kilogramë (Video, +16)

Gara e peshëngritjes i kushtoi shtrenjtë rusit, theu këmbën derisa u mundua të ngrit 250 kilogramë (Video, +16)

Ky është momenti rrëqethës kur një peshëngritës thyen këmbën derisa tenton të ngrit 250 kilogramë pesha, gjatë një gare të zhvilluar në Rusi.

Yaroslav Radashkevich po merrte pjesë në garën e peshëngritjes Eurasian, kur theu këmbën në palestër derisa po ngrinte peshat në Khaborovsk, transmeton Telegrafi.


Në videon amatore shihen ndihmësit duke ndihmuar Radashkevichin që të stabilizohet dhe në një moment i largojnë duart nga peshat, duke menduar se pa ndonjë problem do t’i ngritë.

Megjithatë në një moment humbi forcën dhe u rrëzua në tokë duke thyer këmbën e djathtë. Mediat lokale raportojnë se do t’i duhet kohë e gjatë që të shërohet plotësisht, duke lënë të kuptohet se ai më nuk do të mund të kryej punën e trajnerit personal. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Publikohen imazhet e reja të bombarduesit të ri amerikan B-21 Raider, është i armatosur me armë bërthamore

Publikohen imazhet e reja të bombarduesit të ri amerikan B-21 Raider, është i armatosur me armë bërthamore

Amerika
Shpërthime të fuqishme në qytetin e pushtuar ukrainas

Shpërthime të fuqishme në qytetin e pushtuar ukrainas

Evropa
Putin pretendonte se janë “më modernet”, por tanket ruse T-90 me lehtësi po shkatërrohen nga ukrainasit – pamje që e dëshmojnë

Putin pretendonte se janë “më modernet”, por tanket ruse T-90 me lehtësi po shkatërrohen nga ukrainasit – pamje që e dëshmojnë

Evropa
Netanyahu thotë se sulmet ajrore izraelite që vranë dhjetëra persona në Rafah ishin “gabime tragjike”

Netanyahu thotë se sulmet ajrore izraelite që vranë dhjetëra persona në Rafah ishin “gabime tragjike”

Azia
Të shtëna midis Izraelit dhe Egjiptit, vritet një egjiptian

Të shtëna midis Izraelit dhe Egjiptit, vritet një egjiptian

Botë
Presidenti turk akuzon kryeministrin izraelit: Po imiton Millosheviqin dhe Karaxhiqin

Presidenti turk akuzon kryeministrin izraelit: Po imiton Millosheviqin dhe Karaxhiqin

Turqia
Kalo në kategori